کد خبر: ۷۱۰۲۰۱۰
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۰
عضو شورای عالی نظام پزشکی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

مولایی گفت: بر اساس رای دیوان عالی کشور، پزشکان، وکلا و مهندسان می‌توانند در ساختمان مسکونی فعالیت کنند.

بلا مانع بودن فعالیت پزشکان در ساختمان مسکونی/ ارسال لایحه تجاری سازی مطب پزشکان به وسیله قوه قضائیه به هیئت دولتجواد مولایی عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به تاسیس مطب در ساختمان مسکونی اظهار کرد: لایحه تجاری‌سازی مطب از طریق قوه قضائیه به هیئت دولت ارسال شده و در حال حاضر به مجلس فرستاده نشده است.

او ادامه داد: در حال حاضر منع قانونی در خصوص راه‌اندزای مطب در ساختمان مسکونی وجود ندارد و از نظر سازمان نظام پزشکی این مسئله بلامانع است.

مولایی تاکید کرد: لایحه تجاری‌سازی مطب پزشکان به این معنی است که مطب نباید در ساختمان‌های مسکونی تاسیس شود بلکه باید در ساختمان‌های تجاری راه‌اندزای شود و این لایحه یک بار در سال گذشته به وسیله شورای عالی استان‌ها مطرح شده بود که نمایندگان مجلس و جامعه پزشکی با این موضوع مخالفت کرده بودند.

عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی کشور گفت: اگر در یک ساختمان اکثریت واحد‌ها پزشک باشند، راه‌اندازی مطب بلامانع است، اما اگر در یک ساختمان اکثر واحد‌ها مسکونی باشد و واحد‌های اندکی پزشک باشند در صورت نبود مشکلی، پزشکان می‌توانند به کار خود ادامه دهند.

بیشتر بخوانید: نصب کارت خوان هیچ ارتباطی با فرار مالیاتی ندارد
او یادآوری کرد: راه‌اندازی مطب در ساختمان‌های تجاری مورد قبول جامعه پزشکی نیست و بر اساس رای دیوان عالی کشور، پزشکان، وکلا و مهندسان می‌توانند در ساختمان مسکونی فعالیت کنند.

انتهای پیام/

آخرین جزئیات ارسال لایحه تجاری سازی مطب پزشکان به مجلس

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر