کد خبر: ۷۱۰۲۱۰۵
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲

یک سناتور آمریکایی اعلام کرد که رئیس جمهور این کشور ۱۲۹ میلیون دلار از بودجه مبارزه با موادمخدر در افغانستان را برای ایجاد دیوار مکزیک اختصاص داده است.

اختصاص ۱۲۹ میلیون دلار از بودجه مبارزه با مواد مخدر در افغانستان برای احداث دیوار مکزیکبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، «دیک دوربین» سناتور ارشد آمریکایی در توئیتی نوشت: در حالی که با بدترین بحران موادمخدر روبرو هستیم اما ترامپ 129 میلیون دلار دیگر را از بودجه نظامی به دیوار محبوبش انتقال داده است.

وی افزود که این مبلغ قرار بود برای توقف تولید هروئین در افغانستان هزینه شود اما ترامپ با اختصاص این پول‌ها برای احداث دیوار مرزی با مکزیک در نظر دارد تا از آن برای اهداف انتخاباتی‌اش استفاده کند.

رئیس جمهور آمریکا در تبلیغات انتخاباتی‌اش گفته بود که برای مقابله با ورود مهاجران غیرقانونی از مکزیک دیوار مرزی را با این کشور خواهد ساخت و مکزیک را به پرداخت هزینه احداث این دیوار مجبور خواهد کرد.

پیش از این نیز وزارت دفاع آمریکا 604 میلیون دلار از صندوق نیروهای امنیتی افغان را برای ساخت بخشی از دیوار مرزی با مکزیک انتقال داده بود.

براساس گزارش‌های سربازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان از زمان حمله آمریکا به افغانستان در سال 2001، آمریکا حدود 8.6 میلیارد دلار را برای مبارزه با تروریسم در افغانستان هزینه کرد اما این کشور همچنان بزرگترین تولید کننده تریاک در جهان است.

به نوشته تسنیم، با توجه به روند صعودی شگفت‌انگیز تولید مواد مخدر در افغانستان پس از حمله آمریکا به افغانستان برخی از کارشناسان واشنگتن را پشت پرده آن دانسته و می‌گویند که دولت آمریکا همواره از مواد مخدر افغانستان به عنوان منبعی پر در آمد برای پیشبرد اهداف پنهانی خود در منطقه استفاده می‌کند.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر