کد خبر: ۷۱۰۲۸۵۹
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی خبر داد؛

پور ابراهیمی از توافق بانک مرکزی برای حل مشکلات ارزی فعالان اقتصادی کرمان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،   نشست مشترک فعلان اقتصادی، مدیران ارشد بخش ارزی بانک مرکزی، با حضور پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس، استاندار کرمان و نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی، متعاقب نشست مشترک فعالان اقتصادی استان کرمان با حضور رئیس کل بانک مرکزی در کرمان برگزار شد.

در این جلسه موضوعات مربوط به حل مشکلات مرتبط با تعهدات ارزی مورد بحث قرار گرفت و توافق شد کلیه صادر کننده‌های محصولات کشاورزی گزارشی از نحوه ورود ارز به چرخه اقتصاد را ارائه کنند تا با نظر موافق بانک مرکزی نسبت به حل مشکلات آن‌ها اقدام شود.

پورابراهیمی در این جلسه بیان کرد: با توجه به لزوم مساعدت برای حل مشکلات فعالان اقتصادی، گزارش کامل تمام فعالان استان در خصوص مباحث ارز از طریق اتاق بازرگانی تهیه خواهد شد و به بانک مرکزی ارائه می‌شود تا در صورت موافقت با آن، مشکلات برطرف شوند.

نحوه صادرات محصولات کشاورزی و معدنی در سال ۹۸ هم در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پورابراهیمی اعلام کرد: کرمان از استان‌های مهم صادراتی کشور در بخش کشاورزی و مواد معدنی و صنعتی است لذا برای حل محدودیت‌های ناشی از صادرات و بازگشت ارز به کشور مساعدت‌های لازم باید از سوی بانک مرکزی انجام شود.

پناهی معاون ارزی بانک مرکزی نیز در این جلسه با تشکر از پورابراهیمی برای پیگیری موضوعات اقتصادی استان و دعوت از رئیس کل بانک مرکزی برای سفر به کرمان، گفت: تمام موارد شامل تعهدات ارزی و نحوه تسویه صادرات ماه‌ها و سال‌های آینده را پیگیری خواهد کرد.

پیشنهاد بانک مرکزی روش‌هایی که امکان انتخاب راحت‌تر را برای فعالان اقتصادی فراهم می‌کند، همانند واردات در مقابل صادرات، تسویه با نرخ سامانه ثنا و  پورابراهیمی درخواست داشت که با این روش انجام شود که مورد توافق قرار گرفت و مقرر شد با سهل‌ترین و امکان پذیرترین روش امکان تسویه ارزی صادرات نیمه دوم سال و ماه‌های سال آینده انجام شود.

مشکلات مربوط به تعدادی از واحد‌های اقتصادی در استان هم به صورت موردی بررسی شد و با تشیل کارگروه و کمیته‌های مرتبط پرونده آن‌ها به کمیته‌های تخصصی سپرده شد تا طی یک ماه آینده تعیین تکلیف شوند.

انتهای پیام/ی

واردات در مقابل صادرات، تسویه با نرخ سامانه ثنا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر