رونمایی از نخستین سامانه جامع ملی خرما در شیراز

همزمان با برپایی دومین نمایشگاه بین‌المللی خرما، نخستین سامانه ملی خرما رونمایی می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، جواد مرادپور مجری نمایشگاه بین‌المللی خرما با اشاره به برپایی دومین نمایشگاه بین‌المللی خرما در استان فارس، گفت: استان فارس از رتبه‌های برتر در تولید خرما در کشور است که امسال دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی خرما در استان فارس با حضور شرکت‌هایی از داخل و خارج از کشور برگزار می‌شود.

او با بیان اینکه بیش از ۸۰ مجموعه در این نمایشگاه حضور دارند، گفت: از ۱۱ استان کشور و ۲ شرکت پاکستانی و تونسی در این نمایشگاه حضور دارند علاوه بر آن بازدیدکنندگانی از کشور‌های پاکستان، آلمان، عمان، ایتالیا، قزاقستان، هند، روسیه و آمریکا به این نمایشگاه می‌آیند.

مجری نمایشگاه بین‌المللی خرما با بیان اینکه ۶۰ درصد از نمایشگاه در اختیار استان فارس است، افزود: این نمایشگاه به تولیدکنندگان، بخش فرآوری، ماشین‌آلات مربوطه و زمینه‌های جانبی تولید مثل کود و سم اختصاص دارد.

مرادپور از تاثیر نخستین دوره نمایشگاه بر صادرات خرمای استان خبر داد و گفت: در سال گذشته که نخستین دوره نمایشگاه برگزار شد، ۳۳ درصد صادرات خرمای استان افزایش یافت.

او در ادامه تاثیرات برگزاری نمایشگاه بر فروش خرمای استان بیان کرد: بیش از ۳۰ هزار تن خرما و محصولات آن در همان محیط نمایشگاه سال گذشته به فروش رفت و این بیانگر اهمیت برگزاری نمایشگاه خرما است.

مجری نمایشگاه بین‌المللی خرما با اشاره به برگزاری رویداد‌های آموزشی در زمینه صادرات خرما در کنار این نمایشگاه از رونمایی کتاب «سیر تا پیاز خرما» و نخستین سامانه ملی خرما در این دوره از نمایشگاه خبر داد.
انتهای پیام/م

رونمایی کتاب «سیر تا پیاز خرما» در شیراز

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر