کد خبر: ۷۱۰۵۶۴۴
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶
تاریخ انتشار : ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶
کد خبر : ۷۱۰۵۶۴۴
گروه : کرمان » کرمان

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان، گفت: ۵۸ هزار و ۱۳۳ دانش آموز بدو ورود به دبستان و پیش دبستان طی امسال در این استان مورد سنجش قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، مهران باهری رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان گفت: حدود ۲۹۶ نفر از کل دانش آموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستان استان کرمان راهی مدارس استثنایی شدند که این تعداد نسبت به پارسال ۱۰ درصد رشد داشته است.

او تصریح کرد: ۲ هزار و ۸۹۶ نفر از کل دانش آموزان سنجش شده در دوره ورود به دبستان و پیش دبستان در استان کرمان به بخش ارزیابی بینایی، هزار و ۱۱۹ نفر به بخش سنجش شنوایی، ۱۱۴ نفر به ارزیابی جسمی حرکتی ارجاع، سه هزار دانش آموز مرزی شناسایی و حدود ۲۹۶ نفر به مدارس استثنایی معرفی شدند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان بیان داشت: ۲۷ هزار و ۷۳۴ دانش آموز بدو ورود به کلاس اول در سال جاری سنجش شدند که از این تعداد هزار و ۱۹۳ نفر به بخش بینایی، ۴۲۹ نفر به شنوایی، ۶۸ نفر جسمی و حرکتی و ۲ هزار و ۸۷۱ نفر به بخش سنجش هوش ارجاع شدند.

او تاکید کرد: ۹۶۶ نفر از دانش آموزان بدو ورود به کلاس اول در کرمان که به بخش سنجش هوش ارجاع شدند مشکلی نداشتند، هزار و ۵۹۳ نفر دیرآموز بودند، ۱۱۹ نفر آموزش پذیر که به مدارس استثنایی رفتند و ۱۹ نفر نیاز به خدمات توانبخشی داشتند که به بهزیستی معرفی شدند.

باهری گفت: ۳۰ هزار و ۷۴ دانش آموز نیز در بخش پیش دبستانی سنجش شدند که هزار و ۶۸۳ نفر ارجاع بینایی، ۵۸۱ نفر شنوایی، ۴۵ نفر جسمی و حرکتی و ۲ هزار و ۴۸۷ نفر به بخش سنجش هوش ارجاع شدند که هزار و یک نفر از مجموع دانش آموزی که در بخش پیش دبستانی ارجاع هوش شده بودند به مدارس عادی راه پیدا کردند و هزار و ۳۷۰ نفر دانش آموز مرزی و دیرآموز شناخته شدند که ۵۶ نفر آموزش پذیر بودند و به مدارس استثنایی و ۱۴ نفر به منظور گرفتن خدمات توانبخشی به بهزیستی معرفی شدند.

۶۵۲ هزار دانش آموز در سال تحصیلی جاری در هفت هزار و ۷۷۰ مدرسه استان کرمان در قالب ۳۰ هزار و ۶۵۰ کلاس درس با حضور ۴۲ هزار فرهنگی سال تحصیلی را آغاز کردند.

انتهای پیام/ی

۲۷ هزار و ۷۳۴ دانش آموز بدو ورود به کلاس اول امسال سنجش شدند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر