کد خبر: ۷۱۰۷۹۹۹
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۹
تاریخ انتشار : ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۹
کد خبر : ۷۱۰۷۹۹۹
گروه : فارس » شیراز

معاون وزیر راه و شهرسازی از بهره برداری از ۳۰ کیلومتر بزرگراه فسا داراب تا پایان امسال خبر داد.

بهره برداری از ۳۰ کیلومتر بزرگراه فسا داراب تا پایان امسالبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیر بنا‌های حمل و نقل کشور در بازدید از محور‌های جنوب شرق استان فارس و شهرستان فسا با بیان اینکه تعداد بسیار خوبی طرح راهسازی در استان فارس فعال و در دست اجرا است، افزود: در حال حاضر در استان فارس بالغ بر ۲۲ طرح راهسازی، بزرگراهی و راه اصلی در قالب ۵۶ پروژه با ۲۲۰۰ کیلومتر مسیر در سطح کل استان در دست اجرا است.

او افزود: از این مسیره‌ها تاکنون ۱۰۰۰ کیلومتر آن به بهره برداری رسیده و ۷۰۰ کیلومتر در دست اجرا است و ما بقی نیز در دست مطالعه است و به محض اینکه مطالعات آن‌ها به پایان برسد به مناقصه گذاشته می‌شوند.

خادمی با بیان اینکه استان فارس به واسطه نقش محوری که در حمل و نقل و هم به لحاظ وسعتی و هم از لحاظ جمعیتی، حلقه ارتباطی با بنادر جنوب کشور است افزود: این استان جزء استان‌های با اولویت حمل و نقل کشور محسوب میشود.

او در بازدید از محور شیراز – فسا – داراب – گهکم گفت: محور شیراز – فسا – داراب گهکم یکی از محور‌های ارتباطی مهم به بندر عباس و همچنین بنادر در جنوب کشور می‌باشد که از سمت شیراز به سمت فسا که این مسیر از شیراز تا فسا به صورت بزرگراهی به اتمام رسیده و زیر عبور است از فسا نیز به سمت داراب که حدودا ۱۰۰ کیلومتر می‌باشد نزدیک به ۵۰ کیلومتر آن نیز به اتمام رسیده و به بزرگراه تبدیل شده است.

او بیان ساخت: ۵۲ کیلومتر باقی مانده بزرگراه فسا – داراب خوشبختانه در دست اجرا است و نزدیک به ۱۲ کیلومتر آن به مناقصه نرفته که به زودی امیدواریم با تامین اعتبارات لازم به مناقصه گذاشته شود.

مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیر بنا‌های کشور در خصوص محور فسا به سمت جهرم نیز افزود: محور فسا به سمت جهرم نزدیک به ۷۰ کیلومتر است ه در دو قطعه در دست عملیاتی اجرایی است که امیدواریم با تزریق منابع مالی و قیر در این دو قطعه عملیات اجرایی را تسریع کنیم و سال آینده تخصیص مالی بهتری را به این پروژه اختصاص خواهیم داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص دو پروژه بزرگراهی در شهرستان فسا گفت: دو پروژه بزرگراهی مهم در شهرستان فسا داریم که یکی محور شیراز – فسا و داراب که به سمت بنادر جنوب کشور میرود و یکی دیگر نیز محور فسا که به سمت استهبان – نیریز و نهایتاً به سمت استان کرمان می‌رود و خوشبختانه هر دو محور چهار خطه شدن آن در برنامه وزارت راه و شهرسازی می‌باشد و عملیات اجرایی آن نیز با روند خوبی پیش میرود.

بازدید از زیر گذر سه راهی قمپ آتشکده با ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی که به دلیل عدم پرداخت مطالبات پیمانکار و عدم وجود علائم ایمنی حدود یکسال است که تعطیل شده، بازدید از زیر گذر بانیان و باند دوم مسیر فسا داراب حدفاصل روستای هارم به نوبندگان که ۱۲ کیلومتر طول دارد که به علت کمبود قیر این پروژه نیز تعطیل شده و بازدید از محور فسا جهرم حدفاصل روستای صحرا رود به سنان از برنامه‌های سفر معاون راه و شهرسازی کشور بود.

جمالی نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی نیز در حاشیه سفر معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در این سفر با پیگیری‌هایی که صورت گرفت قیر مورد نیاز قطعه دوم بزرگراه فسا داراب حدفاصل روستای هارم تا شهرنوبندگان به طول ۱۲ کیلومتر و ۶ کیلومتر فسا به سمت جهرم تخصیص داده شده و با اتمام آسفالت این دو پروژه تا چند ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.
انتهای پیام/م 

سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به شهرستان فسا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر