کد خبر: ۷۱۱۰۰۳۳
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۴
۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۴
کد خبر : ۷۱۱۰۰۳۳

یک استاد حوزه گفت:آنچه در یک جامعه اسلامی می تواند زمینه رشد و پیشرفت و تعالی را فراهم آورد آموزه های قرآنی و ولایت اهل بیت است.

 به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین صابری اراکی استاد حوزه امروز در جمع عزاداران حسینی کاشان با بیان اینکه حدیث «ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجات» یک حدیث قدسی است، اظهار داشت: این حدیث بر عرش الهی در هنگام معراج پیامبر گرامی اسلام (ص) نوشته شده بود.

او با اشاره به اینکه قرآن کریم کتاب هدایت بشریت است، ابراز داشت: با توجه به آیات ابتدایی سوره بقره متوجه می‌شویم که قرآن برای انسان‌های پرهیزگار و متقی هدایتگر است.

این استاد حوزه تصریح کرد: علاوه بر قرآن کریم عترت و اهل بیت پیامبر عامل دیگر در هدایت انسان‌ها هستند.

او افزود: نقش هدایتگری قرآن باعث شده است که این کتاب الهی توسط دشمنان هدف گرفته شود.

حجت الاسلام صابری اراکی با اشاره به وقایع جنگ صفین اظهار داشت: در جنگ صفین قرآن‌های صامت توسط خوارج بر سر نیزه رفت و در حوادث عاشورا و کربلا سر قرآن ناطق که همان امام حسین (ع) بود بر سر نیزه‌ها رفت.

او با بیان اینکه امروز در جامعه نیاز است تا مسئولین، مردم و خانواده‌ها قرآنی باشند، ابراز داشت: آنچه در یک جامعه اسلامی می‌تواند زمینه رشد و پیشرفت و تعالی را فراهم آورد آموزه‌های قرآنی و ولایت اهل بیت است.

این استاد حوزه با اشاره به حماسه عظیم اربعین حسینی و حضور خیل مشتاقان و عاشقان امام حسین (ع) در راهپیمایی اربعین تصریح کرد: امام حسین (ع) برای تمام ابعاد زندگی مردم و خانواده‌ها و همچنین مسئولین چراغ هدایت است.

او تصریح کرد: مسئولینی که خواهان مذاکره با بیگانگان هستند باید بدانند که مذاکرات آن‌ها باید برآمده از اهداف قیام عاشورا و امام حسین در کربلا باشد.

حجت الاسلام صابری اراکی با اشاره به اینکه هدف اصلی از قیام امام حسین (ع) عزت و اقتدار و همچنین زیربار ظلم نرفتن بود، افزود: مقامات مسئول باید در مذاکره با بیگانگان عزت و اقتدار ایران و ایرانی را سرلوحه همه امور خود قرار دهند.

انتهای پیام/م

 

مذاکرات مسئولان با بیگانگان باید تجلی عزت و اقتدار ایران باشد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر