کد خبر: ۷۱۱۰۴۴۶
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
کد خبر : ۷۱۱۰۴۴۶

دانشمندان انگلیسی رباتی با چهار پا را برای اکتشاف و تحقیقات در سیاره ماه طراحی و تولید کرده‌اند.

ربات چهار پا، اولین ماه‌نورد انگلیسبه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، آمریکا قصد دارد رباتی پیشرفته با مشخصات منحصر به فرد را که توسط دانشمندان انگلیسی ساخته شده به ماه ارسال کنند. این ربات چهار پا قرار است در قمر زمین به تحقیقات و اکتشاف پرداخته و اطلاعات ارزشمندی را به زمین ارسال کند. این ربات اولین ماه‌نورد دانشمندان انگلیسی است.


بیشتر بخوانید: بازگشت ربات محبوب فضانوردان به زمین


ربات ماه‌نورد توسط دانشمندان استارتاپ انگلیسی Spacebit ساخته شده و از توانایی‌های خاص برخوردار است. این ربات قادر است نمونه‌های کوچک خاص و سنگ را از روی سطح ماه برداشته و آن‌ها را تجزیه و تحلیل کند. سپس داده‌های بدست آمده را برای محققان روی زمین ارسال کند. این ربات هم‌چنین مجهز به دوربین‌هایی با کیفیت بسیار بالا برای ثبت تصاویر مختلف از محل‌هایی استن که در آن‌ها حضور دارد. از دیگر شاخصه‌های قابل توجه ماه‌نورد انگلیسی توانایی حیرت‌انگیز آن برای ادامه فعالیت تا دمای مثبت ۱۳۰ سانتیگراد و منفی ۱۳۰ درجه سانتیگراد است.

ربات چهار پا، اولین ماه‌نورد انگلیس

ارسال ربات ماه‌نورد انگلیسی تا سال ۲۰۲۱

طبق برنامه اعلام شده این ربات تا سال ۲۰۲۱ به همراه موشک Vulcan از یک پایگاه هوایی ارتش آمریکا در فلوریدا به سمت ماه پرتاب می‌شود. پاولو تاناسیوک رئیس استارتاپ Spacebit گفت: "ساخت و پرتاب این ربات به سمت ماه قدمی بزرگ برای علوم فضایی کشور انگلیس است و پس از گذشت سال‌ها از ماموریت آپولو ۱۱ روی سطح بزرگ‌ترین قمر زمین می‌تواند دوباره تاریخ ساز شود."

ربات چهار پا، اولین ماه‌نورد انگلیس

در صورت موفقیت در پرتاب این ربات به ماه و انجام عملیات‌های اکتشافی، انگلیس چهارمین کشوری خواهد بود که پس از آمریکا، چین و روسیه که ربات کاوشگر را به سطح ماه ارسال می‌کند. سازمان فضایی این کشور اروپایی هم‌چنین برنامه‌ای برای ساخت ربات مریخ‌نورد Rosalind Franklin در دست اجرا دارد، ولی هنوز جزئیاتی از این پروژه اعلام نشده است و معلوم نیست چه زمان ساخت این ربات به پایان می‌رسد.

انتهای پیام/

انگلیس به دنبال اکتشاف ناشناخته‌ها در ماه

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر