کد خبر: ۷۱۱۱۷۱۵
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۲
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۲
کد خبر : ۷۱۱۱۷۱۵

مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: بیش از ۳۰۰۰ کودک بازمانده از تحصیل در استان شناسایی شدند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: بیش از ۳۰۰۰ کودک بازمانده از تحصیل در استان شناسایی شدند.

فاطمه زهرا توکلی با اشاره به اقدامات مهم و شاخص صورت گرفته از ابتدای شکل‌گیری دولت دوازدهم تاکنون در حوزه امور اجتماعی بهزیستی استان، اظهار کرد: افتتاح و راه‌اندازی مراکز اورژانس اجتماعی در شهرستان‌های سلسله، دلفان الیگودرز، ازنا، چگنی، رومشکان و پلدختر و تکمیل نیروی انسانی مراکز اورژانس اجتماعی شهرستان‌های خرم آباد، کوهدشت و بروجرد از جمله اقدامات معاونت امور اجتماعی بهزیستی لرستان بوده است.

او ادامه داد: راه‌اندازی مرکز خانه امن در جهت ساماندهی و حمایت از زنان در معرض خشونت در شهرستان خرم‌آباد، راه‌اندازی پایگاه خدمات اجتماعی در شهرستان‌های کوهدشت، درود و الیگودرز، راه اندازی مرکز مداخله در خانواده به منظور کاهش طلاق و الکترونیکی کردن فرآیند ارائه خدمات مشاوره‌ای طلاق متقاضیان به عنوان دومین استان کشور، راه‌اندازی مرکز حمایت آموزشی کودک و خانواده در شهرستان بروجرد از دیگر اقدامات معاونت امور اجتماعی بهزیستی لرستان بوده است.

مدیرکل بهزیستی لرستان عنوان کرد: در اجرای طرح شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل ۳۴۱۱ کودک بازمانده از تحصیل استان را رصد کرده‌ایم.

توکلی اضافه کرد: دو مرکز حمایتی آموزشی خانواده و کودک کار در شهرستان خرم‌آباد برای ساماندهی کودکان و انجام حمایت‌های قانونی از آنان راه‌اندازی شده است.

او بازسازی و ساخت دو فضای فیزیکی در شهرستان‌های کوهدشت و بروجرد با هدف راه اندازی سامانه تصمیم (مرکز کاهش طلاق) از دیگر اقدامات معاونت امور اجتماعی بهزیستی لرستان عنوان کرد.

این مسئول یادآور شد: همچنین کارگاه آموزشی برای افراد مبتلا به اختلالات هویت جنسی و زنان آسیب دیده و در معرض آسیب را راه‌اندازی کرده‌ایم.

وی گفت: همچنین طرح شناسایی کودکان کار در سطح استان انجام دادیم و این مهم منجر به شناسایی ۵۴۴ کودک و برقراری مستمری برای ۲۱۷ کودک کار شد.

انتهای پیام/ب

شناسایی بیش از ۳۰۰۰ کودک بازمانده از تحصیل در لرستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر