کد خبر: ۷۱۱۲۱۲۲
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹
کد خبر : ۷۱۱۲۱۲۲

چهارمین دوره مسابقات متالوگرافی با حضور ۲۶ تیم از دانشگاه‌های سراسر کشور یکم و دوم آبان ماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

چهارمین دوره مسابقات متالوگرافی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شودبه گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، چهارمین دوره مسابقات متالوگرافی با هدف توسعه فعالیت‌ها در راستای افزایش تولید ملی و گسترش استارت آپ‌های دانش بنیان با حضور ۲۶ تیم از دانشگاه‌های سراسر کشور در دانشکده مهندسی مواد دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.
 
مسابقات ملی متالوگرافی به عنوان بزرگترین آوردگاه کشوری در سنجش دانش فنی و مهارت عملی دانشجویان، در حوزه علم بلورشناسی و متالوگرافی است.
 
در این مسابقه پس از انجام داوری‌های اولیه، دو نمونه صنعتی برای شرکت کنندگان ارسال شد که شرکت کنندگان باید نمونه‌ها را طبق سوال مسابقه آماده سازی کنند و بعد از تهیه گزارش، به همراه نمونه و گزارش خود در محل مسابقه حضور یابند.

بیشتر بخوانید: چرا برخی دانشجویان نمی‌توانند بیش از ۱۴ واحد اخذ کنند؟


پس از افتتاحیه مراسم، تیم‌ها در آزمایشگاه در بخش عملی مسابقه به رقابت می‌پردازند که پس از آن باتوجه به مجموع نمرات عملی و گزارش ها، تیم‌ها داوری می‌شوند و تیم‌های برتر در اختتامیه معرفی خواهند شد.

در این رویداد بزرگ دانشجویی کارگاه‌های آموزشی و نمایشگاه تخصصی با حضور استارت آپ‌های فعال در این حوزه با هدف ارتباط موثر صنعت و دانشگاه برگزار می‌شود.

این رویداد حائز اهمیت، یکی از شش رویداد اتحادیه انجمن‌های علمی مهندسی و مواد و متالورژی است که هر ساله زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می‌شود.

ریاست این رویداد بر عهده موسوی خویی عضو هیئت علمی دانشکده معدن و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر است.

گفتنی است، متالوگرافی از ابتدایی‌ترین و مهم‌ترین مهارت‌های مورد نیاز برای یک مهندس مواد و متالورژی است. این علم با استفاده از تکنیک‌های عملی آماده سازی نمونه، شناخت ساختار فلزات را ممکن می‌کند و با استفاده از ابزار دقیق مهندسی، به پیش بینی خواص و عملکرد آلیاژ مورد نظر می‌پردازد.

انتهای پیام/

برگزاری مسابقات متالوگرافی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر