کد خبر: ۷۱۱۲۲۸۶
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶
کد خبر : ۷۱۱۲۲۸۶
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی:

رئیس قوه قضاییه بر نهادینه کردن شفافیت در نظام اداری کشور تأکید کرد.

باید شفافیت را در نظام اداری کشور نهادینه کنیم/ ضرورت تمدید زمان اجرای قانون ارتقای سلامت اداریبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه در نشست شورای عالی قوه قضاییه گفت: قانون رسیدگی به تخلفات اداری قانون خوب و کارآمدی در زمینه پیشگیری است و ابزاری در دست خود مدیران اداری برای برخورد با تخلفات است و در اختیار دستگاه قضایی نیست.

وی افزود: خود مدیران در سازمان و ادارات و هئیت‌های رسیدگی به تخلفات اداری نباید فقط نسبت به کارمندان و کارکنان در سطوح پایین کار آمدی داشته باشند، بلکه باید در همه سطوح کارآمد باشند.

رئیس قوه قضاییه گفت: در همه سطوح در نظام اداری، قانون رسیدگی به تخلفات اداری و فعال کردن هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری می‌تواند بسیار کار آمد و در ایجاد سلامت اداری موفق باشد.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی افزود: فلسفه فعال شدن حراست این بود که چشمان بیدار مدیران اداری در سراسر کشور باشند و حراست‌ها باید با بینایی، شنوایی، حساسیت و پیگیری، مسائل را در ادارات پیگیری کنند و نگذارند فساد در ادارات شکل گیرد و این اقدام می‌تواند در پیشگیری از فساد موثر باشد.

رئیس قوه قضاییه گفت: فعال شدن نظارت‌های درون سازمانی می‌تواند بهترین راهکار باشد برای باز شدن چشم و گوش مدیران به منظور خوب دیدن مسائل، نواقص و کاستی‌ها و رفع آن‌ها تا مسائل به معضل تبدیل نشود.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی افزود: این اقدامات حتماً می‌تواند نقش موثری در پیشگیری از وقوع جرم داشته باشد.

وی گفت: قصد داریم همه این بخش‌ها را پیگیری کنیم هم در سازمان بازرسی به عنوان دستگاه نظارتی زیر نظر قوه قضاییه و هم دادگاه‌های ما کار رسیدگی به پرونده‌ها را با قوت دنبال می‌کنند. به امید آن که نظام اداری ما در تراز انقلاب اسلامی و دور از هر گونه فساد باشد.

لزوم نهادینه شدن شفافیت

رئیس قوه قضاییه گفت: باید شفافیت را در نظام اداری کشور نهادینه کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در ادامه نشست امروز شورای عالی قوه قضاییه افزود: سامانه‌هایی که امروز در گمرکات نظام صادرات و واردات، نظام پولی و بانکی در کشور، نظام مالیاتی و بخش‌های مختلف کشور آغاز به کار کرده است باید به هم متصل شود و بتواند یک کارآفرین؛ سرمایه گذار، واردکننده، صادرکننده و دریافت کننده تسهیلات از بانک را نظارت پذیر کند.

وی گفت: امروز با این سامانه‌های دیجیتال که فعال هستند، دسترسی به شفافیت نظام اقتصادی، امری نشدنی نیست.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی افزود: برای افزایش نظارت پذیری باید یک شبکه و سامانه هوشمند داشته باشیم تا به هنگام همه تحرکات اقتصادی را رصد و از فساد جلوگیری کند.

رئیس قوه قضاییه اضافه کرد: شفافیت در نظام اقتصادی، یک امر بسیار ضروری است و کار‌هایی که برای تشکیل این سامانه‌ها صورت گرفته است باید به طور جدی به سامان برسد.

راهبرد امام و رهبری، تعامل سازنده با همه ملت‌ها و دولت هاست

رئیس قوه قضائیه گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی آنچه در راهبرد امام راحل و رهبر معظم انقلاب مورد تأکید قرار داشته، تعامل سازنده با ملت‌ها و دولت هاست.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در ادامه نشست امروز شورای عالی قوه قضاییه افزود: راهبرد تعامل، همکاری و همراهی سازنده با همه کشور‌ها و ملت‌ها و دولت‌ها و عموم کشور‌ها همواره از راهبرد‌های جمهوری اسلامی بوده و هست.


بیشتر بخوانید: باید از گزارشگران فساد استقبال و آن‌ها را تشویق کرد/ کجی‌های نظام اداری حاصل غفلت و چشم بستن بر فساد و خلاف است


رئیس قوه قضاییه افزود:، اما در مقابل آن دسته از کشور‌هایی که به صورت نادر مانند کشور متخاصم آمریکا همواره بنای دشمنی در برابر جمهوری اسلامی ایران دارند، راهبرد جمهوری اسلامی ایران در این چهل سال مقاومت و ایستادگی فعال بوده است.

وی گفت: این راهبرد همواره وجود دارد و ملت و مسئولان هم به این راهبرد پایبند هستند.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: با هر دولت و ملتی که بخواهد با جمهوری اسلامی ایران کار و همکاری کند، همواره راهبرد ما راهبرد سازنده و همکاری است، اما در برابر آن دسته از دولت‌ها که بخواهند مخاصمه، فتنه و دشمنی کنند؛ راهبرد ما مقاومت و ایستادگی است.

وی اضافه کرد: آن دسته از دشمنان ما هم که از مذاکره دم می‌زنند، دنبال رفع مشکل مردم ایران نیستند، بلکه دنبال تضعیف راهبرد‌های قوی ملت ما هستند و دنبال کاهش نقش جمهوری اسلامی در منطقه و اختلاف آفرینی در داخل هستند.

رئیس قوه قضاییه افزود: آن‌ها دنبال این هستند که توافق ظالمانه‌ای را بر ملت مسلمان ما تحمیل کنند و نمی‌خواهند مشکلی از جمهوری اسلامی حل شود.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: راهبرد مقاومت راهبرد موفقی است که تاکنون هم جواب داده است و امروز ملت‌های مسلمان هم متوجه همین راهبرد هستند و این راهبرد می‌تواند راهبرد موثری باشد و می‌تواند آن‌ها را در برابر دشمنان توانمند کند.

باید قدر راهپیمایی اربعین را دانست

حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی در نشست امروز شورای عالی قوه قضاییه ضمن تسلیت ایام اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) افزود: شکوه و عظمتی که ملت‌های مسلمان از سراسر عالم در حماسه مثال زدنی اربعین آفریدند و بیش از ۱۷ میلیون دلداده حضرت ابا عبدالله گردهم آمدند و جبهه متحدی را در برابر همه دشمنی‌ها شکل دادند؛ ارزشمند است و باید آن را قدر دانست.

وی گفت: باید شکرگزار خداوند متعال باشیم که این همه دل‌ها را متوجه وجود مقدس حضرت امام حسین (ع) کرد و این همه جمعیت، با همت، اراده پولادین و اخلاص در این مسیر گام گذاشتند.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: گردهمایی و راهپیمایی عظیم اربعین، سرمایه عظیمی است که باید قدر آن را دانست؛ این راهپیمایی عظیم به رغم خواست دشمنان برای شکل‌دهی حوادث خاص؛ بدون کوچک‌ترین حادثه‌ای انجام شد.

رئیس قوه قضاییه گفت: این گردهمایی عظیم، رمز وحدت و آرامش امت اسلامی و رمز پیشرفت خواهد بود.

وی افزود: باید از رهبر معظم انقلاب اسلامی که با تشویق و ترغیب برای شکل‌‍گیری این حرکت عظیم، مسیر را هموار کردند، تقدیر و تشکر کنیم.

رئیس قوه قضاییه گفت: از دولتمردان، مرزبانان، نیروی انتظامی و مسئولان در بخش‌های مختلف که برای تشرف زائران، زحمت کشیدند هم باید قدردانی کرد.

وی افزود: از ملت، دولت و مرجعیت در عراق نیز تشکر می‌کنیم.

وی گفت: احساس ما این است که همبستگی و همدلی بیش از همیشه میان دو ملت ایران و عراق وجود دارد و بحمدالله بصیرت دو ملت مثال زدنی است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
باید به انتخاب چنین فرد مصلحی در این مسند به حضرت اقا افرین گفت و برای ایشان ارزوی توفیق روز افزون داشت . وقتی ایشان از خود شجاعت به خرج میدهند قاضی ایشان هم جرات پیدا میکند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۳۰
خیلی هم معلوم نیست
رب ادخلنی مدخله صدق واخرجنی مخرجه صدق و...
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
من معلم شدم و خجالت بچه ها و زنم.اخه حقوقم خیلی کمه.....معلم نان و اب نداره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
شفافیت باید در مجلس حتما تصویب بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
آقای رئیسی رها شدن فضای مجازی سمی مهلک ترست لطفا مثل چین عمل کنید و هراس نداشته باشید الان اینترنت پاک نداریم و اساس و بنیان دین و خانواده هدف قرار گرفته اینکار شجاعت می خواد و دولت نباید مخالفت کنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
شما جنبه ندارید از آزادی استفاده نکنید، همین الان هم کلی مشکلات داریم در صورتی که همین مسئولین دارند از فضاهای چون توییتر استفاده می کنند. باید فرهنگ سازی برای افراد بی سواد و کم سواد صورت گیرد نه اینکه چاقو را از جلوی انسان بالغ برداشت.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
سلام
آقای رئیسی لطفا به فساد های مربوط به بخش کشاورزی که باعث شد هزاران تن سیب در شمال غرب کشور نابود شد والان هزاران تن نارنگی در شمال داره نچیده داره نابود می شه بپردازید خواهش می کنم
الان امید تمام ایرانیان بعد خدا شمائید
بیداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
عدالت، واژه مردم فریبی است، خدا کند که اینبار نباشد.
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
کاش نمایندگان مجلس قبول کنند شفافیت........وقتی شفافیت باشه مردم میدانند ...که در دوره یک نماینده به اشتباه انتخاب نکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
با خودرو سازان و مافیای خودرو چه کردی !!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
آقای رئیسی امید این ملت به شماست به بورس یه نگا کنید دارن سرمایه ملت و از بین میبرند مدیران نا سالمی در بورس هستند دارن بورس و نابود میکنند
پیمان اشراقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
سلام آقای رییسی ،

در مورد خانم نعمت زاده ،
صحبتی که کردم به چند دلیل بود ،

اول دفاع ایشان از آبروی فردی با مقام پدری که بسیار شایسته تقدیر است ،
دوم به خاطر همکاری کاملا خالصانه ایشان با دادگاه ، که نادر و شایسته بزرگ ترین پاداش است ،
سوم به خاطر زن بودن ایشان ،

حرف آخر با شما ،

البته شاید ما با حرف شما در دل راضی نشویم .
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر