کد خبر: ۷۱۱۲۴۸۲
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷
کد خبر : ۷۱۱۲۴۸۲
گروه : کرمان » کرمان

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان راور گفت: با تبلیغات زودهنگام انتخاباتی از سوی کاندیدا برخورد می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، حجت الاسلام اسماعیل بلوچ زاده، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان راور در جلسه ستاد پیشگیری از وقوع جرائم انتخابات در شهرستان راور که با حضور مسئولان قضائی، فرماندار، فرماندهان نظامی و انتظامی و جمعی از مسئولین تشکیل شد، گفت: رصد مستمر فضای حقیقی و مجازی در ایام انتخابات در دستور کار دادستانی و سایر نهاد‌های امنیتی و انتظامی قرار دارد.

دادستان راور در ادامه مصادیق و عناوین مجرمانه در بحث انتخابات را بر شمرد و گفت:تخریب و سیاه نمایی چهره نظام و تخریب کاندیدا‌ها توسط اشخاص و گروه‌ها و رقبای انتخاباتی جزء عناوین مجرمانه محسوب می‌شود.

او مهمترین وظیفه ستاد را تشریح مفاد قانون دانست وافزود: در دادسرای راور شعبه‌ای برای رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخابات تعیین شده است و با تبلیغات زود هنگام کاندیدا‌ها در صورت وقوع برخورد خواهد شد.

حجت الاسلام بلوچ زاده گفت: انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یک موضوع بسیار مهم و اساسی است و نظامی هستیم که صددرصد بر مبنای دموکراسی و دین مبین اسلام بناشده ایم.

او با اشاره به اینکه بایستی کلیه اخبار و گزارش‌ها در راستای بررسی و پیشگیری از وقوع جرم به ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی اعلام شود، گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون ۳۷ دوره انتخابات در نهایت سلامت، اقتدار و امنیت برگزار شده است و امسال نیز ان شاالله در سایه رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و حضور پر شور مردم عزیزمان انتخابات در کمال آسایش و آرامش و اقتدار برگزار خواهد شد.

دادستان راور افزود: در بحث انتخابات چه قبل و چه بعد از آن نهاد‌های مختلفی هستند که هر کدام عهده دار وظایفی می‌باشند و همانطور که وظیفه شورای نگهبان نظارت بر صحت برگزاری انتخابات و وظیفه اجرا به عهده هیئت اجرایی وزارت کشور است، وظیفه قوه قضائیه نیز در فصل هفتم قانون انتخابات ماده ۶۷ بیان شده است پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی است که از طریق ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی انجام می‌شود.

انتهای پیام/ی

انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یک موضوع بسیار مهم و اساسی است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر