کد خبر: ۷۱۱۳۳۹۹
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹
کد خبر : ۷۱۱۳۳۹۹
گروه : کرمان » کرمان

متخصص داروسازی طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت:استفاده از انواع گیاهان دارویی در درمان برخی عوارض احتمالی بارداری برای بانوان موثر است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، زرین سرحدی نژاد، متخصص داروسازی سنتی دانشکده طب سنتی ایرانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: توصیه می‌شود پیش از انجام هر گونه خود درمانی به پزشک معالج مراجعه گردد تا توصیه‌های لازم و دارو‌های مناسب هر فرد بنا به علت بیماری دریافت گردد.

سرحدی نژاد عضو هیات علمی برای پیشگیری از یبوست در بارداری گفت: افراد می‌توانند برای پیشگیری از این عارضه از گیاهان دارویی ملین مانند آلو، تمر هندی، اسفناج، کاهو، گشنیز و کاسنی استفاده کنند.

او افزود: این افراد می‌توانند، از مربای زنجبیل و ماء العسل، شربت عسل، تمرهندی با گلقند، ترنجبین با گلاب، در صورتی که دل پیچه عارض نگردد هم استفاده کنند.

او در خصوص گیاهان دارویی ممنوعه در دوران بارداری هم گفت: استفاده از هرگونه داروی شیمیایی و حتی گیاهی بدون نظر پزشک معالج ممنوع است.

سرحدی نژاد افزود: از دیدگاه طب سنتی ایرانی توصیه می‌گردد برخی از گیاهان به دلیل امکان ختم بارداری و تهدید به سقط مورد استفاده قرار نگیرند، از جمله این گیاهان می‌توان به زنیان (بادیان رومی)، آنغوزه، اشق، انیسون، ایرسا، پرسیاوشان، ریوند، سنا، صبر زرد، شیرین بیان، فوفل، سورنجان، گنه گنه، فلوس، سداب، افسنتین، ابهل، سندروس، مقل و اسانس میخک، جین سینگ و دارو‌های حاوی آن، و آلوئه ورا را اشاره کرد.

عضو هیات علمی و متخصص داروسازی سنتی تاکید کرد: خانم‌های باردار در مصرف حبوباتی نظیر لوبیا ونخود حد اعتدال را رعایت کنند، و سایر گیاهان نظیر کنجد، بادیان و پونه نیز از جمله گیاهان با محدودیت مصرف در دوران بارداری است.

یبوست در بارداری یکی از عوارض شایع در زنان باردار است که این عارضه با علایمی نظیر سردرد، افزایش حرارت شکم، دل پیچه و تحریک انقباضات رحمی می‌شود.

انتهای پیام /ی

گیاهان دارویی موثر در پیشگیری ازعوارض بارداری

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر