کد خبر: ۷۱۱۳۵۲۰
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹
امام جمعه موقت تهران مطرح کرد؛

آیت الله خاتمی با تأکید بر اینکه همه به‌خصوص مسئولان باید تمام تلاش خود را برای راضی نگهداشتن این مردم داشته باشند، گفت: دشمن می‌خواهد ملت ایران را خسته نشان دهد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، آیت‌الله سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران امروز در یادواره ۳۵۰ شهید شهرستان رابر با بیان اینکه زنده بودن نظام ما طی چهل سال گذشته به برکت فرهنگ شهادت است، گفت: اگر دشمنان کینه‌توز می‌توانستند به ایران حمله می‌کردند و صراحتا بگویم نخواهند توانست چراکه این فرهنگ شهادت آن‌ها را پشت مرز‌ها گذاشته است.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دشمنان نه با ۲۰ میلیون عاشق شهادت بلکه با یک ملت عاشق شهادت طرف هستند، عنوان کرد: این فرهنگ انقلاب را حفظ و نظام را چهل سال کرده است و این فرهنگ سرمایه نظام و محور وحدت است.

او با بیان اینکه مجلس و یادواره شهدا با همه مجالس دیگر متفاوت و هدفمند است، تصریح کرد: هدف از برگزاری این مجالس شهدا بیعت با ولایت و نظام اسلامی و با مقاومت و خستگی ناپذیری است.

آیت الله خاتمی با تأکید بر اینکه فرهنگ شهادت دغدغه دین دارد و باید بیعت با دین داشته باشید و متدین زندگی کنید، گفت: پایبند به ارزش‌های دینی باشید، خانم‌ها افتخار کنند به چادر و به حجاب خود چراکه این حجاب و جلوه چادر مشکی در شرایط کنونی تعظیم شعائر دینی است.

امام جمعه وقت تهران با اشاره به اینکه شهدای حرم که در سوریه به شهادت رسیدند برای امنیت ما و شما است گفت: اگر غیر از این بود داعش جنایتکار مانعی در سوریه و عراق نمی‌دید و باید با داعش در خیابان‌های تهران می‌جنگیدیم.

او با بیان اینکه شهدای مدافع حرم بودند که امنیت ۳۰ میلیون زائر اربعین را فراهم کردند و امنیت سوریه و عراق و ایران به ارمغان آوردند، افزود: نظام مدیون اینهاست نظامی که چراغ دین در جهان است و هر جا سخن از اسلام نام محمدی است آنجا سخن از ایران اسلامی است.

آیت الله خاتمی اظهار کرد: بعد از فروپاشی ابرقدرت شرق خودشان را همه کاره اسلام می‌دانستند، اما ستون فقرات دشمنان به برکت نظام اسلامی خواهد لرزید، این گرگ‌های آدمخوار ایران را تهدید می‌کنند، اما هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.

او با بیان اینکه پیام مجالس شهدا این است که ما حامی و همراه نطام هستیم و به دفاع از آن افتخار می‌کنیم، بیان داشت: آینده کشور روشن است ما عناصر امید فراوان از جمله عنایات خداوند، اهل بیت، داشتن رهبری دوراندیش، شجاع و قهرمان، با بصیرت و دشمن شناس و مردمی وفادار داریم.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری نیرو‌های مسلح ایران را جزو توانمند و قدرتمندترین نیرو‌های مسلح در منطقه دانست و عنوان داشت: هیچ یک از کشور‌های همسایه، توانمندی جمهوری اسلامی را ندارند.

آیت الله خاتمی با تأکید بر اینکه همه به‌خصوص مسئولان باید تمام تلاش خود را برای راضی نگهداشتن این مردم داشته باشند، اظهارکرد: دشمن می‌خواهد ملت ایران را خسته نشان دهد و داخلی‌های همسو با آمریکا بدشان نمی‌آید مردم را خسته نشان بدهند.

او گفت: تجربه چهل ساله ملت ایران نشان داده ملت ما خسته نشده و نمی‌شوند، ولی دشمنان را خسته کردند.

انتهای پیام/ی

نیرو‌های مسلح ایران جزو توانمندترین نیرو‌های مسلح هستند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر