کد خبر: ۷۱۱۳۸۲۵
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷

مراسم رونمایی از طرح حذف پلاستیک و جایگزینی کیسه‌های نخی در شهرستان سروستان برگزار شد.

حذف پلاستیک و جایگزینی کیسه‌های نخی در سروستانبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، ‌فرماندار سروستان در مراسم رونمایی طرح حذف پلاستیک و جایگزینی کیسه‌های نخی، گفت: طرح حذف پلاستیک و جایگزینی آن با کیسه‌های نخی علاوه بر اینکه به حفظ سلامت مردم کمک می‌کند از آلودگی محیط زیست نیز می‌کاهد.

محسن پورزارعی ضمن تقدیر از شورای شهر سروستان برای پیگیری و اجرای این طرح زیبا، افزود: این کار باید در شهرستان فرهنگی و در میان مردم فرهنگ دوست سروستان به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

او ادامه داد: برای استمرار این طرح، الفبای کار را باید از مهدکودک‌ها و مدارس شروع کرد، همچنین می‌توان از ظرفیت دهیاران نیز در این راستا استفاده کرد.

فرماندار سروستان با اشاره به تاثیر مخرب پلاستیک با طول عمر بالا بر طبیعت، تصریح کرد: در این راستا نیز می‌توانیم به کمک سمن‌ها و حافظان محیط زیست نسبت به جمع آوری این کیسه‌های پلاستیکی در ورودی شهر اقدام و به پاکسازی‌محیط زیست کمک کنیم.

او با تاکید به لزوم حفظ و نگهداری بیش از پیش از محیط زیست و ترویج استفاده از کیسه‌های نخی با قابلیت برگشت پذیری سریع به طبیعت، تاکید کرد: امروز روز بسیار ارزشمندی است بر همگی ماست که به هر شکلی که می‌توانیم شورای شهر را در ادامه این مسیر کمک و همراهی کنیم و بیش از این به خود و طبیعت ظلم نکنیم.

طرح حذف پلاستیک و جایگزینی کیسه‌های نخی به همت شورای شهر سروستان و با همکاری کمیته شورا، منابع طبیعی، محیط زیست و گردشگری سروستان و سمن محیط زیست با شعار سروستان بدون پلاستیک اجرا شد که در ابتدای امر از نانوایی‌های سروستان آغاز و در مراحل بعدی در سایر صنوف شهرستان نیز اجرایی خواهد شد.
انتهای پیام/م

اجرای طرح حذف پلاستیک و جایگزینی کیسه‌های نخی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر