کد خبر: ۷۱۱۳۹۱۴
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۶
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۶
کد خبر : ۷۱۱۳۹۱۴
رقابت‌های انتخابی المپیک؛

تیم‌های ملی هندبال کشورمان با تساوی مقابل کویت از صعود به نیمه نهایی رقابت‌های انتخابی المپیک بازماند.

به گزارش  خبرنگار توپ و تور گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، تیم ملی هندبال ایران در چارچوب سومین بازی خود در مسابقات انتخابی المپیک از ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه امروز به مصاف تیم ملی کویت رفت. شاگردان حبیبی در حالی مقابل دومین تیم پر افتخار قاره کهن قرار گرفتند که برای قطعی کردن صعودشان از گروه و حضور در مرحله نیمه نهایی تنها نیازمند یک برد برابر این تیم بودند.  

کویت اگرچه تیم خوب و پر افتخاری است، اما تا پیش از این بازی مقابل کره جنوبی نخستین تیم پر افتخار قاره کهن و بحرین نایت قهرمان آسیا شکست خورده بود، آن‌ها چند سال به دلیل محرومیت از طرف کمیته بین المللی المپیک از حضور در تمام رقابت‌های ورزشی محروم بودند و به همین دلیل در این مسابقات تیم ناشناخته‌ای بودندو بازیکنانشان پس از سال‌ها مصاف‌های بین المللی را تجربه می‌کردند. تیم ایران هم در طرف مقابل با تغییرات زیادی نسبت به مسابقات قبلی پای به این رقابت‌ها گذاشت و بیشتر بازیکنان تیم علیرضا حبیبی را جوانانی تشکیل می‌دادند که در کنار با تجربه هایی، چون استکی و شاهور نصرتی توانستند در بازی نخست از سد کره جنوبی بگذرند و در بازی دوم هم با اختلاف کمی بازی را به بحرین واگذار کردند.  

تیم ملی هندبال ایران _ کویت/ گزارش لحظه به لحظه نیمه نخست

نیمه نخست / ایران ۱۸ - کویت ۱۶

تیم‌های ملی ایران و کویت در حالی بازی را آغاز کردند که تیم ملی کشورمان موفق شد نخستین امتیاز این بازی را کسب کند در ادامه حمله سریع کویتی‌ها از گوشه بازی را به تساوی کشاند و بلافاصله بازیکنان ایران کار را جبران کردند، بازی پایپای دنبال می‌شد وو ۲ تیم در امتیاز ۲ هم برابر شدند، اما در ادامه حمله بازیکنان ایرانی به خوبی دفع شد و در ادامه کویت به امتیاز سوم رسید، پس از آن تیم کشورمان بازی را به خوبی کنترل کرد و درخشش بازیکنان کشورمان بازی را مساوی کرد، در ادامه هم محسن باباصفری دروازه بان ایران با پرتاب خوب و دقیق نتیجه را ۴ -۳ کرد. حمله سریع بازیکنان ایران امتیاز پنجم را هم در پی داشت. دروازه بان کشورمان به خوبی کار می‌کرد و در چند صحنه در همین ابتدای کار توپ‌های خوبی را رفع کرد. پس از این بازی شاهد چند حمله ناموفق ۲ تیم بود، ولی در ادامه کویت به امتیاز چهارم رسید تا در دقیقه ۸ بازی نتیجه ۵ -۴ به سود تیم ملی کشورمان باشد. استکی در ادامه امتیاز ششم را به دست آورد و بلافاصله از یمن مسابقه خارج شد.

بازیکنان کشورمان در ادامه کار مرتکب خطا شدند، خطایی که امتیاز آن به کویت رسید در ادامه ضربه بدی زده شد و امتیاز هفتم به دست نیامد، بازی عالی باباصفری و درخشش او در دفع توپ بازهم برای تیم کشورمان فرصت سازی کرد و در ادامه حیدر پور نتیجه را ۷ - ۵ کرد.بازی در ادامه کار ۷ - ۶ شد. شاگردان حبیبی بازی سرعتی را برای لحظاتی کنار گذاشتند و بازی را تحت کنترل در آوردند. کویتی‌ها چند ضد حمله ناکام داشتند و در ادامه بازهم امتیاز برای تیم ملی کشورمان بود. بازی نزدیک، اما آرام دنبال می‌شد برای دقایقی تیم کشورمان در حمله ضعیف بود و کویت هم به خوبی دفاع می‌کرد، آبی پوشان کویت در ادامه فاصله را به حداقل رساندند. حمله ایران هم پس از آن امتیازی در پی نداشت. تیم ملی کویت به راحتی کارش را در زمین ایران پیگیری می‌کرد و آن‌ها در دقیقه ۱۴ گل تساوی را زدند و در دقیقه ۱۵ هم شانس آن را داشتند تا بازی را پیش بیافتند، اما توپ به تیر خورد. روند خوب کویتی‌ها آن‌ها را در ادامه پیش انداخت تیم ایران در این زمان بیش از همیشه به زمان استراحت نیاز داشت. علیرضا حبیبی درست در همین زمان درخواست وقت استراحت داشت تا دوباره تیمش را به شرایط بازی برگرداند.

پس از این زمان صمصامی امتیاز برابر را به دست آورد حمله کویتی‌ها هم به خوبی دفاع شد و شاهو نصرتی امتیاز دهم را برای تیم کشورمان کسب کرد، کویتی‌ها در ادامه هم ناکام بودند و پس از ضربه بدشان توپ به تیم کشورمان رسید. استکی، اما ضربه خوبی نزد و در نتیجه حمله کویتی‌ها بازهم بازی را برابر کرد. بازی برای لحظاتی برای ۲ تیم بدون امتیاز ئدنبال شد و بازهم این باباصفری بود که خوبی توپ می‌گرفت در دقیقه ۱۶ نتیجه برابر ۱۰ بود. تیم کویت در ادامه با نفوذ خوب امتیاز یازدهم را کسب کرد، اما استکی بلافاصله جبران کرد، بازی در اختیاز کویتی‌ها بود، اما بازهم درخشش باباصفری مانع امتیاز گیری برای حریف می‌شد.

الله کرم استکی در ادامه از حریف پنالتی گرفت و موجب اخراج مدافع حریف شد، پنالتی او هم گل شد تا بازی به سود تیم کشورمان در جریان باشد. پس از آن هم استکی امتیاز سیزدهم را به دست آورد تا تیم کشورمان در دقیقه ۲۲، ۲ امتیاز از حریف پیش بیافتد. مجتبی حیدر پور در ادامه با توپ دزدی عالی امتیاز ۱۴ را گرفت، تیم کشورمان در این دقایق عقب کشیده بود و به دنبال ضد حمله بود کویتی‌ها یک امتیاز گرفتند، اما این کافی نبود و آن‌ها روی چند ضد حمله دروازه شان را باز شده دیدند.

تا نتیجه در دقیقه ۲۷، ۱۶ - ۱۴ به سود تیم کشورمان باشد نمایش تیم ملی کشورمان در ادامه فوق العاده بود، باباصفری در دفاع و استکی و نصرتی در حمله فوق العاده کار می‌کدند هنگامی که نتیجه بازی ۱۷ - ۱۴ در دقیقه ۲۸ به سود ایران بود کویت درخواست وقت استراحت دیگری داشت. آن‌ها پس از آن قصد داشتند از روزنه‌های دفاعی بهره ببرند و توانستند یک امتیاز هم بگیرند، اشتباه در ثابنه‌های پایانی فاصله را کمتر کرد، اما در نهایت این نیمه ۱۸ - ۱۶ به سود کشورمان به پایان رسید.

تیم ملی هندبال ایران ۳۶ _ کویت ۳۶ / گل سالم شاگردان حبیبی دیده نشد / هندبالیست‌ها از صعود بازماندند

نیمه دوم / ایران ۲۰ - کویت ۲۲ 

نیمه دوم با کسب امتیاز برای تیم کشورمان آغاز شد در ادامه کویت یک امتیاز گرفت، اما ۲ تیم در حمله رفت و برگشتی ناکام بودند تا کلانتری موفق شد امتیاز ۲۰ را به دست بیاورد. نمایش خوب بازیکنان ادامه دار بود بازهم این تیم کشورمان بود که توانست امتیاز ۲۱ را به دست بیاورد، کویت در ادامه صاحب پنالتی شد که توپ به درون دروازه رفت. بازیکنان کشورمان پس از پنالتی کویت بازی خوبی انجام ندادند آن‌ها یک خطای پنالتی دیگر هم مرتکب شدند در ادامه دروازه بان کویت هم توپ خوبی گرفت و روی برگشت امتیاز دیگری هم برای این تیم به دست آمد تا بازی دوباره به اختلاف حداقلی برسد و ۲۱ - ۲۰ به سود کشورمان در جریان باشد.

تیم کشورمان امتیاز ۲۲ را هم گرفت، اما حرکت خوب کویتی‌ها از گوش دوباره اختلاف را به حداقل رساند. بازی بسیار پر امتیاز و سرعتی دنبال می‌شد و ۲ تیم برای لحظاتی روی هر حمله امتیاز می‌گرفتند. تیم کشورمان، اما بهتر بود و در دقیقه ۷ نیمه دوم نتیجه ۲۴ - ۲۲ به سود تیم ملی کشورمان بودبازیکنان کویت روی حمله‌ای سریع امتیاز ۲۳ را گرفتند بازی پر فشار و حساس بود تیم ملی کشورمان در این دقایق با اشتباه بازی می‌کرد، دفاع تیم ملی کشورمان همانند نیمه نخست نبود و در برخی صحنه هابه راحتی به حریف اجازه می‌داد که دروازه اش باز شود البته حضور کلانتری در حنله و حملبات سریع باعث شد تا دوباره بازی به سود تیم کشورمان در جریان باشد.

بازی پر برخورد هم بود، اما بازیکنان با تجربه و سرعتی ایران با کنترل بازی وهمیچنین ضد حملاتن خوب اختلاف را با حریف حفظ کردند بازی از دقیقه ۱۳ نیمه دوم به زمین کویت رفت و همین برای تیم کشورمان خیلی خوب بود. خطاهای ادامه دار بازهم به سود کویت بود آن‌ها اختلاف را کمتر کردند، اما دفاع بسته تیم کشورمان اجازه نمی‌داد آن‌ها به راحتی امتیاز بگیرند. در دقیقه ۱۵ بازهم اختلاف به حداقل رسید. بازیکنان با تجربه، اما خیلی خوب بازی را کنترل می‌کردند.

جلال کیانی در دقیقه ۱۷ نتیجه را ۳۰ - ۲۸ کرد، اما در ادامه کویت صاحب پنالتی شد که برای این تیم تبدیل به گل شد. شوت قدرتمند کیانی در ادامه امتیاز دیگری برای تیم کشورمان در پی داشت بازی در ادامه بسیار حساس و نزدیک دنبال شد دو تیم کاملا برابر کار می‌کردند، اما کویت در دقایق پایانی بهتر بود و حتی بازی را پیش افتاد با این حال در دقیقه ۲۹ بازی به تساوی کشیده شد پس از آن امتیاز های زیادی رد و بدل شد و سرانجام  آن‌ها آخرین حمله را انجام دادند، اما توپشان به خوبی توسط با باصفری دفع شد و در ادامه توپ ایران گل شد، اما مورد قبول قرار نگرفت تا بازی ۳۶ - ۳۶ به پایان برسد. این اتفاق در حالی رخ داد که گل سالم کشورمان پذیرفته نشد. بدین ترتیب شاگردان حبیبی با یک برد، یک باخت و یک تساوی پائین‌تر از بحرین و کره جنوبی از صعود به مرحله نیمه نهایی رقابت‌های انتخابی المپیک بازماندند.


بیشتر بخوانید:

ظهرابی: پیش از مسابقات آسیایی ۵۰ بازی تدارکاتی برگزار می‌کنیم/ عملکرد تیم ملی در انتخابی المپیک عالی بود

تیم‌های آسیایی هندبال چگونه به المپیک توکیو می‌روند؟

تیم ملی هندبال بحرین ۲۹ - ایران ۲۶ / تیم دوم آسیا به سختی از سد شاگردان حبیبی گذشت 


انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر