کد خبر: ۷۱۱۴۱۹۰
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۶
تاریخ انتشار : ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۶
کد خبر : ۷۱۱۴۱۹۰
روزنامه‌نگار فلسطینی در مصاحبه با الجزیره تصریح کرد؛

روزنامه‌نگار فلسطینی در مصاحبه‌ای تاکید کرد با وجود اختلافات چشمگیر در سرزمین‌های اشغالی و ادامه بحران تشکیل کابینه، این رژیم در حال فروپاشی است.

رژیم صهیونیستی از درون در حال فروپاشی استبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، «نشأت الاقطش» روزنامه‌نگار فلسطینی در رام‌الله در مصاحبه با شبکه تلویزیونی الجزیره تأکید کرد ادامه بحران تشکیل کابینه در فلسطین اشغالی، بیانگر عمق دودستگی ایدئولوژیک و فکری در صحنه داخلی رژیم صهیونیستی است و نشان می‌دهد که این رژیم آینده خطرناکی پیش‌رو دارد.

نشأت الاقطش درباره شانس بنی گانتس برای تشکیل کابینه در اسرائیل گفت: همه تحلیلگران توافق نظر دارند که شانس بنی گانتس، ضعیف است. در شرایطی که نتانیاهو با وجود برخورداری از حمایت ۵۵ نماینده کنست، در تشکیل کابینه ناکام ماند، بنی گانتس با حمایت ۴۴ نماینده کنست، راه به جایی نخواهد برد. بنابراین احتمال ناکامی او زیاد است. دشوار است که گفت‌وگو‌های او با احزاب اسرائیلی موفقیت‌آمیز باشد. این اوضاع، بیانگر شرایط خطرناک در اسرائیل است.

وی ادامه داد: شاهد دودستگی خطرناک ایدئولوژیک و فکری در اسرائیل هستیم که همچنین ابعاد اقتصادی دارد. این اختلافات فقط بین راستگرایان و چپگرایان در اسرائیل نیست زیرا بنی گانتس هم مانند نتانیاهو، راستگراست. اگر به آمار‌های ۱۰ سال گذشته در اسرائیل بازگردیم، می‌بینیم که اعتماد به ارتش و امنیت در این رژیم به ۸۵ درصد می‌رسید، در حالی که امروز به حدود ۴۰ درصد سقوط کرده است.  بنابراین این رژیم توانایی ادامه شرایط فعلی را ندارد. همه این‌ها نشان می‌دهد ممکن است اسرائیل در آینده، شاهد درگیری‌های داخلی باشد. بسیاری از اندیشمندان می‌گویند اسرائیل شرایط بقای خود را از دست داده است و نمی‌تواند از اسرائیلی‌ها حفاظت کند.

بیشتر بخوانید: بنی گانتس خطاب به نتانیاهو: استعفا بده، برو

الاقطش درباره احتمال برگزاری مجدد انتخابات زودهنگام در سرزمین‌های اشغالی افزود: انتخابات بعدی اسرائیل هم نتایج متفاوتی به همراه نخواهد داشت، بنابراین شرایط تغییر نخواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: آمریکایی‌ها ایده‌هایی دارند که می‌خواهند آن را به منطقه تحمیل کنند. عملی شدن این ایده‌ها هم به باقی ماندن نتانیاهو یا هر فرد دیگری، ارتباط ندارد. این ایده‌ها کاملا از اشغالگران جانبدارانه است. همه تأکید دارند که این ایده‌ها قابل اجرا نیست. به اعتقاد من، حداکثر چیزی که آمریکایی‌ها می‌توانند به اشغالگران بدهند، همین تصمیماتی است که دولت ترامپ اتخاذ کرد. اسرائیل هیچ راه حلی را برای صلح نخواهد پذیرفت زیرا حاضر نیست کوچکترین امتیازی به فلسطینی‌ها بدهد. این رژیم آینده بسیار خطرناکی پیش‌رو دارد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر