کد خبر: ۷۱۱۴۵۵۱
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۵
تاریخ انتشار : ۰۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۵
کد خبر : ۷۱۱۴۵۵۱
هانی زاده در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: نتیجه برگزاری نشست منامه در نهایت به ضرر برگزار کنندگان آن خواهد بود.

نتیجه کنفرانس منامه به ضرر برگزارکنندگان آن خواهد بودحسن هانی زاده کارشناس مسائل منطقه خاورمیانه  در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره نشست منامه و عدم توفیق آن اظهار کرد: این نشست تحت عنوان امنیت دریایی ادامه نشست ورشو برگزار می‌شود که در اسفندماه سال گذشته در ورشو پایتخت لهستان برگزار شد که نتیجه آن چیزی جز شکست نبود.

او افزود: هدف این گونه نشست‌ها بین المللی کردن امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز، محاصره دریایی ایران و انزوای کشورمان است. البته علی رغم همه این تلاش‌ها و برگزاری این دو نشست و حضور رژیم صهیونیستی در منامه، شرکت کنندگان در این کنفرانس رغبت چندانی در مشارکت دادن این رژیم در موضوع امنیت دریایی از خود نشان ندادند.

هانی زاده اظهار کرد: این  امر نشان دهنده این موضوع است که برخی کشور‌های عربی از جمله عربستان، بحرین، امارات و سایر کشور‌های عربی که برای ایجاد تقابل بین رژیم صهیونیستی و ایران در تنگه هرمز تلاش می‌کردند، ناکام ماندند.

او ادامه داد: هدف نشست منامه، منزوی کردن ایران و فراهم کردن شرایطی برای ایجاد ائتلاف دریایی علیه کشورمان در تنگه هرمز و خلیج فارس است. اما شرایط جغرافیایی و سیاسی ایران به گونه‌ای است که چنین نشست‌هایی سبب انزوای ایران نمی‌شود، بلکه برگزارکنندگان آن بیشتر جنیه‌های رسانه‌ای و روانی در برگزاری این گونه کنفرانس‌ها مدنظر قرار دارد.

این کارشناس مسائل منطقه درباره نتیجه این نشست نیز تصریح کرد: نشست منامه خروجی قابل قبولی نخواهد داشت، زیرا شرکت کنندگان در آن تمایلی برای حضور در ائتلاف جهانی علیه ایران در خلیج فارس ندارند.

او در پایان تاکید کرد: اصولا چنین تلاش‌هایی مانند برگزاری نشست منامه توسط عربستان و بحرین با هدف جنگ روانی و ایجاد تقابل بین جامعه جهانی و ایران انجام می‌شود که نتیجه آن در نهایت به ضرر برگزار کنندگان آن خواهد بود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر