کد خبر: ۷۱۱۴۵۵۵
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
تاریخ انتشار : ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
کد خبر : ۷۱۱۴۵۵۵
گروه : کرمان » کرمان

انتخابات بیست ودومین شورا‌های دانش آموزی مدارس استان کرمان همزمان با سراسر کشور در دبیرستان دوره اول فرزانگان کرمان برگزار شد.

برگزاری بیست ودومین دوره انتخابات شورا‌های دانش آموزی در کرمانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان؛ مراسم  بیست و دومین انتخابات شورا‌های دانش آموزی استان کرمان با شعار (شورای دانش آموزی طلایه دار گام دوم انقلاب)، صبح امروز با حضور محمد رضا پور ابراهیمی، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان و جمعی از مسئولین استانی در دبیرستان دخترانه دوره اول فرزانگان کرمان برگزار شد.

در این مراسم محمد رضا پور ابراهیمی با ابراز خرسندی به پیشرفت نظام تعلیم وتربیت در داخل کشور نسبت به گذشته، گفت: باعث افتخار است که امروزه در کلیه المپیاد‌های تخصصی دانش آموزان کرمانی صاحب سهم وجایگاه هستند که این امر در حوزه تعلیم وتربیت ما حائز اهمیت است.

اوافزود:علی رغم مشکلات اقتصادی ومعیشتی، هرسال جمهوری اسلامی در عرصه علم ودانش هر سال پر فروغ‌تر وپر توان‌تر خودش را نشان می‌دهد.

پور ابراهیمی در رابطه با انتخابات شورا‌های دانش آموزی عنوان کرد: این برگزاری انتخابات که تاکنون بیش از بیست دوره از آن گذشته نشان از تمرین آغاز دمکراسی است.

او بیان کرد: آغار این مسئولیت پذیری و اعطای آن در قالب شورای‌ها بسیار در تصمیمات عمومی کشور می‌تواند تاثیر گذار باشد.

پور ابراهیمی با ابراز امیدواری به این تمرین مسئولیت پذیری گفت: باید این حرکت آغاز راهی باشد برای اینکه ما بتوانیم امر حوزه شورایی در کشور را با یک ادبیات مطالبه گری پیگیری کنیم.

او تصریح کرد: روحیه مطالب گری در استان کرمان نسبت به سرانه کشوری به شدت پایین‌تر است.

اوعنوان کرد: اگر قرار باشد کار‌هایی شکل گیرد وموضوعاتی در دستور کار قرار گیرد وصرف ابنکه افراد بیایند ودر این حوزه شرکت کنند وبروند وپشت سرشان هم نگاه نکند، نباشد.
چیزی که ما در کشور به ویژه در استان کرمان به آن نیاز داریم.

پور ابراهیمی به ضرورت شورا‌ها تاکید کرد وگفت: این روحیه ضعیف مطالبه گری در استان کرمان در نحوه عملکرد مسئولین تاثیر بسزایی دارد.

او عنوان کرد: اگر شورایی انتخاب شود واحساس کند که پاسخ گو به دیگران نیست این شورا حتما عملکرد خوب ندارد.

مدیر کل آموزش وپرورش استان کرمان در این آیین، بادرود به هزار وسیصدو نوزده شهید دانش آموز ودویست وسی دو معلم استان با تقدیر وتشکر از زحمات دکتر پور ابراهیمی در مجلس شورای اسلامی در خصوص کمک به پروژه‌های نیمه‌های تمام آموزش وپرورش استان، گفت: امیدواریم که این مراسم‌ها وانتخابات برگ زرینی برای توسعه وآبادانی کشورمان باشد.

اوگفت: هر چه ما تلاش کنیم برای مهارت‌های فردی وگروهی واجتماعی وسیاسی و... در حوزه نیروی انسانی آموزش لازم بدهیم، قطعا کشوری توسعه پیدا می‌کند که نیروی انسانی ماهر وتوانمند داشته باشد.

اسکندری نسب با بیان اینکه در گام دوم انقلاب برای آبادانی وتوسعه کشور مان نقش جوانان بسیار پر رنگ است، گفت: باید آموزش مهارت‌ها در تمام قالب‌ها بیشترباشد، بهترین مکان برای آموزش مهارت‌ها مدرسه وبهترین ملجا، معلم است.

مدیر کل آموزش وپرورش افزود:هیچ کس به غیر از معلم نمی‌تواند نقش اثر گزاری در همه حوزه‌ها بر آموزش داشته باشد.

اوبا تاکید به این دو رکن مهم، گفت:مدرسه باید آباد وسرزنده باشد که معلم با علاقه وانگیزه وظیفه خود را به بهترین نحو انجام دهدکه قطعا ما به آن هدف راه، دست خواهیم یافت.

اسکندری نسب افزود: کیفیت بخشی به مسائل آموزشی وپرورشی وشفاف سازی برنامه در مدارس در دستور کار آموزش وپرورش است و توسعه عدالت آموزشی که هیچ فردی در این استان پهناور بدون آموزش ومعلم نباشد.

اوگفت: امیدواریم که رویکرد تربیتی که روح حاکم برسند تحول بنیادین است بتوانیم در الویت همه برنامه‌ها قرار دهیم.

اودر خصوص شورای دانش آموزی بیان کرد: یکی از اجتماعاتی است که می‌تواند مهارت فردی را به یک جایگاه خوبی ارتقا دهد و آن را به یک مهارت گروهی واجتماعی تبدیل کند که دانش آموزان در همه برنامه‌های مدرسه نقش آفرینی کنند، نمونه‌ای از برنامه‌های خوب در حوزه آموزش پرورش بوده وهست.

مدیرکل آموزش وپرورش تصریح کرد: ما باید از این ظرفیت بسیار خوب در آموزش وپرورش استفاده مطلوب داشته باشیم.

اوبا اشاره به اینکه مشارکت جویی ومشارکت پذیری که یکی از برنامه‌های اصلی آموزش وپرورش است، گفت: این امر باعث میشود که حس تعهد و روحیه اعتماد به نفس در دانش آموزان بیشتر شودو به وسیله این تشکل‌ها علی خصوص همین شورای دانش آموزی در بچه‌ها ایجاد انگیزه کند.

انتهای پیام /س

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر