کد خبر: ۷۱۱۴۷۸۳
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰
نصرالله جهانگرد:

شاور صندوق نوآوری و شکوفایی در جمع مدیران حوزه ICT افغانستان گفت: افغانستان می‌تواند تکنولوژی مورد نیاز خود را با کیفیت برتر، قیمت ارزان‌تر و خیلی آسان‌تر از طریق ایران به دست آورد.

جهانگردبه گزارش حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، نصراللّه جهانگرد مشاور صندوق نوآوری و شکوفایی در نشست همدلی و هم افزایی توسعه فناوری ICT در افغانستان با اشاره به برگزاری نمایشگاه ICT کابل، گفت: فرهنگ، زبان و قومیت از ویژگی‌های منحصر به فردی هستند که باعث می‌شود یک ایرانی در افغانستان احساس دوری و نگرانی نداشته باشد و این ویژگی سرمایه خوبی است که در کمتر کشوری در دنیا برای ایرانیان وجود دارد.

او که در جمع مدیران شرکت‌های ICT و IT فعال در افغانستان سخن می‌گفت با اشاره به نکاتی درباره فعالیت در این کشور، افزود: در یک همکاری طرفین باید منفعت ببرند و به دلیل اینکه ما به دنبال کار بلند مدت در این کشور هستیم باید منفعت طرف مقابل را نیز در نظر داشته باشیم.


بیشتر بخوانید: دعوت آذری جهرمی از قزاقستان برای حضور در رویدادهای ICT ایران


جهانگرد با بیان اینکه مزیت تکنولوژی ایران برای افغانستان در ۳ ویژگی خلاصه می‌شود، گفت: افغانستان می‌تواند تکنولوژی مورد نیاز خود را با کیفیت برتر، قیمت ارزانتر و خیلی آسانتر از طریق ایران به دست آورد و برای ایرانیان نیز کار در افغانستان ارزانتر است. او افزود: ما به آسانی می‌توانیم دانش تکنولوژی خود را به افغانستان منتقل کنیم و باعث ارتقای سطح دانش تکنولوژی در این کشور شویم.

مشاور صندوق نوآوری و شکوفایی تداوم فعالیت شرکت‌های ایرانی در افغانستان را بسیار مهم ارزیابی کرد. او افزود: از نظر امنیتی مشکلی در افغانستان نیست و در این مورد نگرانی وجود ندارد.

جهانگرد با تأکید بر اینکه شرکت‌های ایرانی باید برای ارتقای دانش طرف‌های افغانی خود تلاش کنند، گفت: هر چقدر طرف‌های ما در افغانستان توانمند‌تر باشند منفعت بیشتری نصیب ما می‌شود و پایداری بیشتری در این کشور داریم. او با اشاره به اینکه شرکت‌های ایرانی محصولات و تکنولوژی تجربه شده را به کشور افغانستان منتقل می‌کنند، افزود: تمام شرکت‌هایی که در افغانستان حضور دارند محصولی را عرضه می‌کنند که امتحان خود را در ایران پس داده و تجربه شده و به عنوان یک محصول آماده و قابل اتکا در افغانستان عرضه می‌شود.

مشاور صندوق نوآوری و شکوفایی تأکید کرد: امیدورایم بتوانیم با حل مشکلات حقوقی و اداری سرمایه‌گذاری در افغانستان را تسهیل کنیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر