کد خبر: ۷۱۱۸۸۹۵
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱
تاریخ انتشار : ۰۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱
کد خبر : ۷۱۱۸۸۹۵
استاندار لرستان خبر داد؛

استاندار لرستان گفت: ۲۵۰ میلیارد تومان از طریق فاینانس و ماده ۵۶ برای بازسازی جاده سیلزده خرم‎آباد – پلدختر تصویب شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، سید موسی خادمی استاندار لرستان در جلسه ستاد مدیریت بحران افزود: در این راستا با توافق‌های انجام گرفته بانک‌های سپه و ملی به ترتیب ۱۵۰ و ۱۰۰ میلیاد تومان اختصاص می‌دهند.

خادمی اظهار داشت: معادل این رقم نیز توسط سازمان برنامه و بودجه کشور تقبل شده و چنانچه اعتبارات اختصاص یافته، پرداخت شود کار بازسازی این جاده روند بهتری خواهد داشت.

او با بیان اینکه بازسازی جاده خرم آباد – پلدختر ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد تصریح کرد: قراردادفاز اول این طرح با بیش از ۲۲۰ میلیارد تومان بسته شده، اما تاکنون ۴۵ میلیارد تومان از این مبلغ تخصیص یافته است.

استاندار لرستان گفت: جاده طراحی شده جدید هشت کیلومتر تونل دارد که ساخت آن هزینه بر است بنابراین باید اعتبارات تصویب شده، هرچه زودتر تخصیص یابد چراکه جاده فعلی در حد تردد محلی است.

خادمی افزود: تامین آب شرب و راه روستایی، احداث دیواره ساحلی و لایروبی رودخانه‌ها مشکلات اصلی مناطق سیل زده هستند که در تمامی این بخش‌ها اعتبارات جدید برای استان پیشنهاد شده است.

او ادامه داد:‌همچنین به تازگی ۱۱۴ میلیارد تومان برای زیرساخت‌های کشاورزی مناطق سیلزده شامل ایستگاه‌های پمپاژ و جاده‌های بین مزارع مصوب شده و لرستان در خصوص مبادله موافقتنامه و قرارداد‌های بازسازی سیل رتبه نخست را دارد.

استاندار لرستان اضافه کرد: نقاط پرخطر باید شناسایی شوند و فرمانداران و جهاد کشاورزی نسبت به شناسایی و تجهیز فضا‌های خالی برای انبار هلال احمر در مواقع بحران احتمالی اقدام نمایند.

سیل فروردین ماه امسال ۱۰ هزار میلیارد تومان به زیرساخت‌های لرستان خسارت زد.

انتهای پیام/ر

۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای جاده خرم‎ آباد – پلدختر تصویب شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر