کد خبر: ۷۱۲۳۲۰۲
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
کد خبر : ۷۱۲۳۲۰۲
گروه : فارس » شیراز

مهم‌ترین حوادث امروز ۹ آبان ماه سال ۹۸ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مهم‌ترین حوادث امروز پنج شنبه ۹ آبان ماه سال ۹۸ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

لامپ‌هایی که به بازار نرسید

فرمانده انتظامی سپیدان از توقیف یک سواری پژو و کشف ۷۴۴ عدد لامپ خارجی قاچاق خبر داد.

سرهنگ احمد فداکار فرمانده انتظامی سپیدان گفت: ماموران انتظامی این شهرستان، در هنگام ایست و بازرسی و کنترل خودرو‌های عبوری، به یک پژو ۴۰۵ مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او افزود: ماموران موفق شدند در بازرسی از این خودرو، ۷۴۴ عدد لوازم الکتریکی از نوع لامپ خارجی قاچاق و بدون مدارک قانونی کشف کنند.
فرمانده انتظامی شهرستان سپیدان با بیان این که ارزش ریالی این محموله قاچاق برابر نظر کارشناسان، ۱۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، اظهار کرد: پس از تشکیل پرونده متهم برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

ناکامی قاچاقچی در انتقال بیش از ۱۰۰ کیلوگرم مواد مخدر

فرمانده انتظامی فارس از توقیف یک خودرو ۴۰۵ و کشف ۱۱۹ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک و حشیش در شهرستان بوانات خبر داد.

سردار رهام‌بخش حبیبی فرمانده انتظامی فارس بیان کرد: ماموران انتظامی پاسگاه شهرستان بوانات در اجرای طرح مقابله با ورود مواد مخدر، هنگام کنترل خودرو‌های عبوری به یک سواری ۴۰۵ مشکوک و دستور ایست را صادر کردند.

او افزود: راننده بدون توجه به ایست اقدام به فرار کرد که پس از طی مسافتی تعقیب و گریز، ماموران موفق شدند آن را متوقف کنند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در این خصوص یک نفر متهم دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد، افزود: ماموران موفق شدند در بازرسی از این خودرو، ۱۰۰ کیلو تریاک و ۱۹ کیلو و ۵۰۰ گرم حشیش کشف کنند.

سردار حبیبی تصریح کرد: پلیس به منظور برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر و مبارزه بی امان با این پدیده شوم، از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهد کرد.

کشف میلیاردی کالای قاچاق در فسا

فرمانده انتظامی فسا از کشف یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال انواع کالای قاچاق در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرج رستمی فرمانده انتظامی فسا گفت: طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز با همکاری همه یگان‌های انتظامی در سطح شهرستان به مرحله اجرا در آمد.

او افزود: در این طرح میزان ۳ هزار و ۶۰ لیتر گازوئیل قاچاق از ۴ دستگاه کامیون و تعداد ۱۱ دستگاه استخراج ارز دیجیتال از یک واحد آپارتمان کشف و ضبط شد.

سرهنگ رستمی با بیان اینکه ارزش ریالی کالای قاچاق کشف شده برابر اعلام کارشناسان، یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اعلام شده است، تصریح کرد: ۶ نفر در این رابطه دستگیر و با پرونده متشکله تحویل مراجع قضائی شدند.

بازداشت ۱۶ خرده فروش مواد مخدر در ممسنی

فرمانده انتظامی ممسنی از دستگیری ۱۶ خرده فروش مواد مخدر در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمدهاشم قسام فرمانده انتظامی ممسنی گفت: اجرای طرح ارتقا امنیت اجتماعی با هدف افزایش احساس امنیت در بین شهروندان در نقاط اصلی و حاشیه‌ای شهرستان ممسنی، در ۷۲ ساعت گذشته اجرا شد.

او افزود: در اجرای این طرح ها، ماموران موفق شدند ضمن دستگیری ۱۶ معتاد و خرده فروش مواد مخدر، در بازرسی از محل پاتوق آنان، ۱۶۲ گرم تریاک، ۱۴۰ گرم سوخته، ۳ سانت شیشه، ۱۱ گرم هروئین، ۴۵۰ عدد انوع قرص روان گردان و ۴۳۴ گرم سایر مواد مخدر را کشف کنند.

فرمانده انتظامی ممسنی ادامه داد: ماموران در این طرح‌ها موفق شدند ۷ خودرو و ۱۲ دستگاه موتورسیکلت متخلف را توقیف و روانه پارکینگ کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به ابراز رضایت کامل عموم مردم از اجرای چنین طرح‌ها، بر همکاری و تلاش بیشتر شهروندان تاکید و تصریح کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده پاتوق‌های فروشندگان مواد مخدر و یا هرگونه فعالیت غیرقانونی و مشکوک که منجر به آسیب‌ها و جرائم اجتماعی می‌شود مراتب را از طریق مرکز فوریت‌های ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

کالا‌های قاچاق میلیاردی در لارستان متوقف شد

فرمانده انتظامی لارستان از توقیف یک سواری ۴۰۵ حامل انواع کالای قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ داود امجدی فرمانده انتظامی لارستان گفت: ماموران پاسگاه انتظامی این شهرستان هنگام کنترل خودرو‌های عبوری در محور بندرعباس - لارستان، به یک پژو ۴۰۵ مشکوک و پس از طی مسافتی تعقیب و گریز آن را متوقف کردند.

او ادامه داد: در بازرسی از این خودرو، ۳۹۵ ثوب انواع پوشاک، ۲۲۰ عدد پاوربانک و ۶ دستگاه کالسکه و اسکوتر خارجی قاچاق کشف و در این خصوص یک نفر متهم دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان لارستان با بیان اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد، افزود: ارزش ریالی این محموله قاچاق برابر نظر کارشناسان، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

کشف بیش از ۷۰ کیلوگرم تریاک از کوله قاچاقچیان

فرمانده انتظامی نی‌ریز از کشف ۷۹ کیلو و ۷۰۰ گرم تریاک در بازرسی از ۴ کوله در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ سیدخالد یوسفی فرمانده انتظامی نی‌ریز گفت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این شهرستان در حین گشت زنی در بیابان‌های اطراف نی‌ریز، به ۳ نفر کوله بر مشکوک و موضوع را سریعا در دستور کار خود قرار دادند.

او تصریح کرد: با توجه به کوهستانی بودن منطقه و تاریکی هوا، ۲ نفر از قاچاقچیان متواری شدند، گفت: در این خصوص یک نفر متهم دستگیر و در پاکسازی از آن محل، میزان ۷۹ کیلو و ۷۰۰ گرم تریاک کشف شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی و از آن طریق روانه زندان شد، گفت: نیروی انتظامی این شهرستان با همه توان و تلاش خود، با قاچاقچیان مقابله می‌کند.

بسته شدن پرونده سارق با ۲۶ فقره سرقت

فرمانده انتظامی شیراز از دستگیری یک سارق و کشف ۲۶ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرج شجاعی فرمانده انتظامی شیراز گفت: ماموران کلانتری شهرستان شیراز، هنگام گشت زنی به فردی که در حال پرسه زنی در بین خودرو‌های پارک شده بوده مظنون و آن را دستگیر کردند.

او با بیان اینکه متهم دستگیر شده برای ادامه تحقیقات به کلانتری منتقل شد، بیان کرد: در تحقیقات انجام شده مشخص شد که او از سارقان حرفه‌ای و سابقه دار است.

فرمانده انتظامی شیراز با بیان اینکه متهم در بازجویی فنی و تخصصی و در برابر ادله و مستندات پلیس به ۲۶ فقره سرقت درون خودرو اقرار کرد، گفت: متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی و از آن طریق روانه زندان شد.

انفجار منزل مسکونی ۳ نفر را سوزاند

انفجار گاز در یک منزل مسکونی در شیراز موجب مصدومیت ۳ نفر از اعضای یک خانواده شد.

علیرضا عدلو سخنگوی سازمان آتش نشانی شیراز گفت: با انفجار یک منزل مسکونی واقع در خیابان ابوالفضل شیراز، آتش نشانان ایستگاه ۱۹ به همراه تجهیزات مخصوص نجات روانه محل حادثه شدند.

او درخصوص این حادثه ادامه داد: بر اثر نشت گاز شهری ناگهان انفجار مهیبی در یک منزل مسکونی اتفاق افتاد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شیراز اضافه کرد: موج انفجار به قدری بود که شیشه‌های این واحد مسکونی شکست و همچنین تعدادی از درو پنجره‌های آن از جا کنده شد.

عدلو با اشاره به مصدوم شدن و سوختگی ۳ نفر از ساکنان این منزل مسکونی، افزود: مصدومان این حادثه اعضای یک خانواده شامل یک مرد و ۲ زن بودند که بر اثر سوختگی عوامل اورژانس همگی را به مرکز درمانی انتقال دادند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شیراز تصریح کرد: آتش نشانان بلافاصله پس از حضور در محل با قطع برق و گاز واحد مذکور، اقدام به ایمن سازی کردند و سپس مصدومان این حادثه را از داخل ساختمان خارج کرده و تحویل امدادگران اورژانس دادند.

او اظهار کرد: همزمان گروه دیگری از آتش نشانان با توجه به وقوع آتش سوزی جزئی در داخل منزل مسکونی، به سرعت شعله‌های آتش را خاموش کرده و گاز‌ها و نیز دود‌های ناشی از این آتش سوزی را با فن‌های قوی به بیرون تخلیه کردند.

عدلو بیان کرد: علت بروز این انفجار از سوی کارشناسان سازمان آتش نشانی شیراز در دست بررسی است البته انفجار بر اثر نشت گاز بوده که تحقیقات درخصوص دلایل و منشأ انتشار این گاز و همچنین چگونگی بروز انفجار در حال انجام است.

کشف ۸ کیلو تریاک در پژو ۴۰۵ 

فرمانده انتظامی زرین دشت از کشف ۸ کیلو تریاک در بازرسی از یک سواری ۴۰۵ خبر داد.

سرهنگ محمد بردبار فرمانده انتظامی زرین دشت گفت: ماموران انتظامی این شهرستان هنگام کنترل خودرو‌های عبوری در یکی از محور‌های مواصلاتی، به یک پژو ۴۰۵ مظنون و آن را متوقف کردند.

او با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو، ۸ کیلوگرم تریاک که به صورت ماهرانه‌ای در قسمت‌های محتلف جاسازی شده بود کشف شد، افزود: در این خصوص ۲ نفر قاچاقچی دستگیر و پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شدند.

انفجار گاز مایع یک مجروح بر جای گذاشت

انفجار مهیب ناشی از نشت سیلندر گاز مایع باعث مصدوم شدن یک نفر از ساکنان یک منزل شد.

علیرضا عدلو سخنگوی سازمان آتش نشانی شیراز اظهار کرد: ستاد فرماندهی آتش‌نشانی شیراز با دریافت خبر وقوع انفجار، بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه ۱۹ را به همراه گروه امداد و نجات به محل حادثه در خیابان مفتح شیراز اعزام کرد.

او درخصوص جزئیات حادثه بیان کرد: با وقوع انفجار و انتشار صدای شدید در داخل ساختمان، همسایگان سراسیمه به بیرون گریختند و زمانی که با صحنه آوار بخشی از این منزل مواجه شدند، بی درنگ از آتش نشانی تقاضای کمک کردند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شیراز گفت: حادثه در یک ساختمان مسکونی ویلایی و بر اثر شارژ غیر اصولی و غیرمجاز کپسول‌های سفری با سیلندر گاز مایع در داخل حمام اتفاق افتاد و در پی ایجاد جرقه ناگهانی موجب انفجار شدیدی در قسمت حمام شد.

او با اشاره به مصدوم شدن شدید یک نفر از ساکنان ساختمان، افزود: شدت انفجار به قدری بود که علاوه بر تخریب حمام، باعث فروریختن در و پنجره و شیشه‌های منزل مسکونی شد.

عدلو تصریح کرد: آتش نشانان بلافاصله پس از قطع برق ساختمان و کشیدن یک رشته لوله آبدهی وارد محل شدند و تیم نجات نیز برای جستجوی محبوس شدگان احتمالی وارد ساختمان شده و همه قسمت‌های ساختمان مورد کاوش و تجسس قرار گرفت.

او اضافه کرد: پس از خروج مصدوم و تحویل او به عوامل اورژانس برای انتقال به مراکز درمانی، آتش نشانان به ایمن کردن کامل محل حادثه مشغول شدند.

عدلو تصریح کرد: پس از جابجایی اجناس، آوار برداری و ایمن کردن محل، نیرو‌های آتش نشانی تذکرات ایمنی لازم را به ساکنان ساختمان ارائه کردند.

انتهای پیام/چ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر