کد خبر: ۷۱۲۳۳۰۶
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵
۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵
کد خبر : ۷۱۲۳۳۰۶
در جمع خبرنگاران؛

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی گفت: اصلاح طلبان باید از مردم عذرخواهی کنند.

کرباسچی: کارگزاران سازندگی منتقد شورای عالی اصلاح طلبان است/ باید از مردم عذرخواهی کنبمبه گزارش  خبرنگار  احزاب و تشکل‎های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی در حاشیه نخستین کنگره حزب جمهوریت در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه حزب کارگزاران در قالب شورای عالی اصلاح طلبان فعالیت می‌کند یا حزب کارگزاران در انتخابات شرکت می‌کند؟ گفت: حزب ما در شورای عالی عضویت دارد، اما منتقد آن است. ما فکر می‌کنیم که هم در روش‌ها و هم در نحوه انتخاب‌ها و گزینش‌ها و هم در نحوه برخورد‌های سیاسی انتقاداتی وجود دارد.

دبیرکل حزب کارگزاران خاطرنشان کرد: آقایان باید یکبار بنشینند و بگویند اگر راهبرد شورای عالی برای انتخابات ۹۲ و ۹۴ بوده است و نیز در انتخابات ۹۶ موجب پیروزی شده است، آیا این پیروزی مشکل مردم را حل و بهتر برطرف کرده است؟

او افزود: نقد‌های وارده به کارنامه خودمان باید صریحا برای مردم مطرح کنیم؛ مردم صداقت ما را ببینند و آن وقت آنجایی که نتوانسته‌ ایم کاری کنیم ما را درک خواهند کرد. اینکار برای مردم پذیرفتنی‌تر است تا اینکه مدام رجزخوانی کنیم و نه اینکه بگوییم این انتخابات را برده یا آن انتخابات را برده‌ایم.

کرباسچی گفت: خیلی از پیروزی‌های ما نتیجه عملکرد بد رقبای ما بوده است نه اینکه ما خیلی خوب عمل کرده باشیم. ما در بسیاری از مقاطع نقش داشتیم و اصلاح طلبان باید این موضوع را صریحا اعلام و با مردم در میان بگذارند و حتی همانطور که رئیس دولت اصلاحات مطرح کرد ما باید از مردم عذرخواهی هم کنیم و مشکلاتمان را درست ارزیابی کنیم تا برطرف شود.

او در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: رو دررویی غیر سیاسی را فکر نمی‌کنم که مدنظر هیچ کدام از جناح‌های سیاسی داخل کشور باشد، اما مشروط کردن از نظر سیاسی خوب است که چنین حرف‌هایی گفته شود و عده‌ای فکر می‌کنند اینکار کمک می‌کند که نقطه نظراتی را که درباره تایید صلاحیت‌ها دارند عملی شود، اما تجربه نشان داده که حداقل در رویارویی با جناح‌هایی که این افراد احیانا با آن‌ها رودر رویی دارند مشکلی را حل کند.

او افزود: ما چه زمانی با فشار‌های سیاسی توانستیم تغییر رویه‌ای در شورای نگهبان یا قوه قضاییه ایجاد کنیم؟ اگر امکان تغییر رویه‌ای باشد فقط از راه گفت‌وگو و طرح مسائل و خطراتی که برای آینده کشور متصور است، ممکن می‌شود.

کرباسچی تاکید کرد: گمان نمی‌کنم که از راه مقابله به نتیجه برسیم. ما یا در انتخابات شرکت می‌کنیم یا نمی‌کنیم. اینکه بگوییم اگر ما رد صلاحیت کنید مشارکت نمی‌کنیم بار‌ها تجربه شده و راه به جایی نبرده است. ما نیز دلمان می‌خواهد مشارکت بالا باشد و رد صلاحیتی نباشد چرا که به لحاظ سیاسی این موضوعات مطلوب نیست و باید از راه گفتگو چنین مسائلی را رفع کنیم.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی در مورد طرح رسا نیز گفت: این طرح کلیت خوبی دارد، اما به نظر من قابل اجرا نیست و اشکالات قانونی دارد و نمی‌تواند موفق باشد چرا که تبلیغ زودهنگام است و باعث برخورد می‌شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر