کد خبر: ۷۱۲۴۴۲۸
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸
کد خبر : ۷۱۲۴۴۲۸

استاندار اصفهان گفت:۹۳ مدرسه در استان اصفهان در سال جاری افتتاح‌شده که ۴۸۲ باب کلاس به فضای آموزشی اضافه‌شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،عباس رضایی استاندار اصفهان شامگاه جمعه در حاشیه افتتاح مدرسه خیر‌ساز مدرسه «حاج احمد زارع» بابیان اینکه کاشان جایگاه ویژه‌ای در استان اصفهان دارد؛ اظهار داشت: خیرین کاشانی همچنان که انتظار می‌رود فرهنگ نوع‌دوستی را اسوه قرار داده و به کمک دولت آمدند و در حوزه آموزش نیز مانند دیگر حوزه‌ها پیشگام و پیش‌قدم شدند.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه ۹۳ مدرسه در استان اصفهان در سال جاری افتتاح‌شده که ۴۸۲ باب کلاس به فضای آموزشی اضافه‌شده، گفت: از این پروژه‌های آموزشی، ۵۸ مورد مشارکتی و ۱۵ باب کاملاً خیرساز است که مدرسه حاج احمد زارع یکی از این مدارس صد‌در‌صد خیرساز است.

وی افزود: کاروان علم در دنیا به‌شدت در حال حرکت است و برای اینکه از این کاروان عقب نمانیم باید آموزه‌های دینی و به‌خصوص سفارشات رهبران را مبنی بر اینکه در علم و تحصیل بکوشیم مورد توجه قرار داده تا در این رقابت جهانی نه‌تن‌ها عقب نمانیم بلکه در منطقه و دنیا حرف برای گفتن داشته باشیم.

رضایی بابیان اینکه ساختمان و فضای آموزشی از ضروریات و تجهیزات این کاروان است، تصریح کرد: نیروی انسانی نیز مهم‌ترین سرمایه کشور است که هر دو از زیرساخت‌های آموزشی است که خوشبختانه خیرین در این شهر به کمک و یاری دولت آمده و بار سنگینی را از دوش دولت برداشتند.

استاندار اصفهان با اشاره به تحریم‌های ناجوانمردانه دشمن و به وجود آوردن مشکلات اقتصادی در کشور گفت: از ابتدای فروردین تا پایان مهرماه در سه حوزه، ۲۱۱ میلیارد تومان تسهیلات به شهرستان کاشان تخصیص یافته که ۴۰۰ میلیون تومان در بخش مشاغل خانگی و ۸۱۵ میلیون تومان نیز در حوزه روستایی تسهیلات به این شهرستان اختصاص پیداکرده است.

سید جواد ساداتی‌نژاد نیز در این آیین اظهار داشت: کاشان شهر خیرین است و شهر نیروی انسانی، شهری که ۷۷ درصد فضای آموزشی را خیرین ساخته و نظارت دارند تا علم و تحصیل فرزندان به نحو احسن اجرا شود تا آینده کشور را به‌سوی توسعه و آبادانی هدایت کنند.

نماینده مردم کاشان و آران بیدگل در مجلس شورای اسلامی افزود: مردم کاشان از صدر اسلام تاکنون به‌خوبی وظیفه خود را انجام داده لذا مدیران کل در استان اصفهان نیز باید هوای این مردم خوب را داشته و با تفویض اختیار به روسای ادارات این ظرفیت‌ها را دو برابر کنند.


انتهای پیام/م

 

افتتاح مدرسه خیر‌ساز مدرسه «حاج احمد زارع در کاشان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر