کد خبر: ۷۱۲۴۹۹۵
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۴
از ابتدای مهر ماه امسال صورت پذیرفت؛

معاون بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ورود ۳۴۰ هزار تن کالای اساسی از اول مهرماه امسال در بندر چابهار خبر داد.

پهلوگیری ۶ کشتی حامل ۳۴۰ هزار تن کالای اساسی در بندر چابهار/ خروج روزانه ۲۵۰۰ تن کالا از بندر چابهارحسین شهدادی معاون بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، گفت:  از ابتدای مهرماه امسال ۶ کشتی حامل کالای اساسی شامل جو و ذرت دامی، شکر خام و برنج در مجموع با ظرفیت ۳۴۰ هزار تن در بندر چابهار پهلو گرفته و تاکنون ۲۱۰ هزار تن آن تخلیه شده و فرایند تخلیه کشتی ذرت نیز در حال انجام است.

او  با اشاره به بارگیری و خروج ۷۰ درصد کالا‌های تخلیه شده از بندر در یک ماه گذشته ادامه داد: روند خروج کالا به صورت میانگین روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ تن از بندر چابهار در جریان است، چراکه اولویت اصلی این اداره کل جلوگیری از رسوب کالا در بنادر به منظور استفاده مطلوب از ظرفیت‌های بندری و تسریع جریان کالا‌های وارداتی است.

به گفته معاون بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، فاکتور‌های تاثیرگذار در جریان رسوب و افزایش ماندگاری کالا در بنادر کشور، تغییر سریع قوانین، تعدد و کثرت مراجع صدور بخشنامه‌ها و گاهی تفاسیر متفاوت از بخشنامه‌ها به صورت ناخواسته است.

شهدادی با اشاره به ماده ۲۴ قانون امور گمرکی مصوب مجلس شورای اسلامی و مواد ۵۰ و ۵۴ آیین نامه اجرایی قانون مذکور اظهار کرد: کلیه کالا‌های تخلیه شده در بنادر تحت رویه گمرکی خارج و در صورت اتمام مدت مجاز توقف و متروکه شدن کالا، موضوع به صورت هفتگی به گمرک اعلام می‌شود.

او با اشاره به ظرفیت‌های بندر چابهار از قبیل تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری و زیرساخت‌های مناسب بندری افزود: تخلیه و حمل یکسره کالا از عوامل مهم افزایش ضریب بهره وری بنادر محسوب می‌شود که تسهیل و تسریع فرآیند‌های قانونی خروج کالا، تشویق و تامین ناوگان حمل زمینی جهت انتقال کالا از بندر چابهار از شرایط تحقق این امر است.

انتهای پیام/ع

تخلیه ۶ کشتی  در بندر چابهار

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر