کد خبر: ۷۱۲۵۰۵۶
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸
کد خبر : ۷۱۲۵۰۵۶
استاندار آذربایجان غربی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب:

استاندار آذربایجان غربی گفت: طرح لایروبی انهار و مسیل‌ها در استان باید با جدیت دنبال شود.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه،محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی در جلسه شورای حفاظت از منابع استان که صبح امروز در محل استانداری برگزار شد، لایروبی رودخانه‌ها را از اولویت‌های استان عنوان کرد و از شرکت آب منطقه‌ای استان خواست ضمن تعیین پیمانکاران پروژه‌های لایروبی انهار را در کوتاه‌ترین زمان ممکن اجرایی کند.

او گفت: بروز سیل می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را بدنبال داشته باشد لذا لازم است جهت آمادگی برای بارش‌های فصلی و همچنین پیشگیری از حوادث احتمالی، طرح لایروبی انهار و مسیل‌ها در استان بعنوان یک اولویت پیگیری شود.

استاندار آذربایجان غربی بر لزوم رفع تصرف از حریم رودخانه‌ها نیز تاکید کرد و گفت: از دستگاه‌های ذیربط انتظار می‌رود با کمک دستگاه قضایی هرچه سریعتر نسبت به رفع تصرف از حریم و بستر رودخانه‌ها اقدام کنند.

حفاظت از عرصه‌های ملی و برخورد قانونی با تخریب کنندگان منابع طبیعی از دیگر تاکیدات شهریاری در این جلسه بود.

او همچنین خواستار اجرای طرح کاداستر در اراضی کشاورزی استان شد و گفت: با هدف دسترسی به اطلاعات مکانی و توصیفی دقیق از وضعیت اراضی کشاورزی و به منظور ساماندهی مالکیت، تثبیت حقوقی و ثبتی این اراضی و برای برنامه ریزی بهینه برای کشاورزی استان، طرح کاداستر بصورت مرحله به مرحله و در تمامی اراضی کشاورزی استان اجرایی می‌شود.

همچنین در این جلسه با دستور استاندار آذربایجان غربی مقرر شد مبلغ ۱۰ میلیارد ریال جهت تعمیر و تجهیز ماشین آلات سنگین شرکت آب منطقه‌ای استان اختصاص یابد.
 
انتهای پیام/م

 

برگزاری جلسه شورای حفاظت از منابع آب 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر