کد خبر: ۷۱۲۶۰۰۴
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
تاریخ انتشار : ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
کد خبر : ۷۱۲۶۰۰۴

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان از عملیات گاز رسانی در مناطقی که امکان گاز رسانی در آن با مشقت فراوان همراه بوده ، سخن گفت .

گاز رسانی به روستا‌های دوردست کردستان/ بهره مندی ۸۹ درصد جمعیت روستایی از نعمت گاز طبیعیبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، احمد فعله‌گری مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان در بازدید از روند گازرسانی به روستا‌های شهرستان سقز و از جمله روستای زنبیل اظهار داشت: استان کردستان به‌ علت توپوگرافی و جفرافیای خاصی که دارد، انجام هرگونه طرح عمرانی را با سختی و مشقت فراوان همراه می‌سازد و به‌ خصوص فعالیت‌های عمرانی در زمینه گاز رسانی که دارای استاندارد‌های خاص و ویژه است حساسیت موضوع را افزایش می‌دهد.

او افزود: عملیات گاز رسانی در مناطقی از کردستان انجام گرفته که امکان گاز رسانی در آن با مشقت فراوان همراه بوده به گونه‌ای که در آخرین روستا‌های شهر‌های مرزی استان که هم جوار با کشور عراق است از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شده‌اند.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان با بیان اینکه مردم می‌دانند جمهوری اسلامی چه خدمات ارزشمندی به آن‌ها ارائه داده است، عنوان کرد: با توجه به اینکه تامین سوخت مایع به این مناطق صعب‌العبور هرساله به سختی و با مشقات فراوان انجام می‌گرفت، شرکت گاز کردستان برای هموار شدن زندگی و رفاه حال مردم اقدام به گازرسانی به روستا‌های دوردست نموده است.

او بیشترین فعالیت گاز رسانی در استان را گاز رسانی به مناطق روستایی دانست و اعلام کرد: در کل استان حدود ۱۰ هزار و ۵۳۹ کیلومتر شبکه‌گذاری شده است که از این میزان ۷ هزار و ۱۹۱ کیلومتر شبکه روستایی و ۳ هزار و ۳۴۸ کیلومتر شبکه شهری بوده که در واقع میزان گاز رسانی به روستا‌ها چیزی حدود دو برابر شبکه شهری بوده است.

فعله‌گری با اعلام اینکه کردستان یکی از مناطق محروم و سردسیر کشور است به همین دلیل گازرسانی به آن از اهمیت بسزایی برخوردار است، گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی به مردم غیور مرزنشین کشور و استان کردستان توجه ویژه‌ای دارد و تلاش این شرکت نیز در خصوص خدمت‌ رسانی به مناطقی است که از نعمت گاز بهره‌مند نیستند.

او گفت: با تمام مشکلات و محدودیت زمانی و اقلیمی و توپوگرافی که در اجرای پروژه‌های گاز رسانی در استان کردستان وجود دارد این استان در حال حاضر دارای ۳۱ شهر گازدار و یک هزار و ۱۲۵ روستای بهره‌مند از نعمت گاز طبیعی است که ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۸۹ درصد جمعیت روستایی را در بر می‌گیرد.

انتهای پیام/ ت

بهر‌مندی بیش از ۱۰۰۰ روستای کردستان از نعمت گاز طبیعی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر