کد خبر: ۷۱۲۸۶۹۹
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
کد خبر : ۷۱۲۸۶۹۹
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس گفت: انتقال رشته برخی از فرزندان اعضای هیئت علمی از دامپزشکی به پزشکی تخلف محسوب می‌شود.

تشکیل کمیته‌ای جهت بررسی تغییر رشته از دامپزشکی به پزشکیاکبر ترکی سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به جلسه کمیسیون بهداشت با وزیر بهداشت اظهار کرد: در جلسه‌ای که بین اعضای کمیسیون بهداشت مجلس و وزیر بهداشت برگزار شد موضوع انتقال دانشجویان علوم پزشکی از خارج به داخل کشور و نیز تغییر رشته فرزندان برخی اعضای هیئت علمی از دامپزشکی به پزشکی بررسی شد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس ادامه داد: رئیس و اعضای کمیسیون بهداشت مجلس مخالف چنین رانت‌هایی در زمینه انتقال رشته از دامپزشکی به پزشکی و حتی پویش صندلی هستند و شخص وزیر بهداشت نیز موضع محکمی در این خصوص دارد.

او تأکید کرد: انتقال دانشجویان رشته دامپزشکی به پزشکی در سال ۹۷ غیرقانونی تلقی می‌شود. البته در سال ۹۶ تعدادی به پزشکی منتقل شده‌اند که در این خصوص کمیته‌ای متشکل از کمیسیون بهداشت مجلس، وزارت بهداشت، وزارت علوم، دانشگاه آزاد و مرکز پژوهش‌های مجلس برای بررسی‌های بیشتر در زمینه تخلفات ایجاد شده تشکیل می‌شود.

ترکی گفت: تمام اعضای کمیسیون بهداشت مجلس پذیرفته‌اند که انتقال رشته برخی از فرزندان اعضای هیئت علمی از دامپزشکی به پزشکی تخلف محسوب می‌شود و باید به مراجع قضایی معرفی شوند.


بیشتر بخوانید: وزیر بهداشت برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان به مجلس می‌رود


سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس یادآوری کرد: ۱۳۴ نفر در گذشته درخواست خود را جهت انتقال از رشته‌های مختلف به پزشکی داده‌اند که به درخواست آن‌ها ترتیب اثر داده نشده است.
انتهای پیام/

آخرین جزئیات از جلسه وزیر بهداشت با کمیسیون بهداشت و درمان مجلس

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر