کد خبر: ۷۱۲۹۰۲۶
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
کد خبر : ۷۱۲۹۰۲۶
گروه : فارس » شیراز

جلسه کمیسیون کارآفرینی، کسب و کار‌های نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی فارس با موضوع بررسی دوره‌های GIZ آلمان و اعزام واحد‌های صنعتی استان برگزار شد.

معرفی شرکت‌های دانش بنیان برای شرکت در دوره GIZ آلمانبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، امید ماهرانی عضو هیات نمایندگان و رئیس کمیسیون کارآفرینی و کسب و کار‌های نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی فارس در این جلسه گفت: دوره آموزشی” آمادگی برای مشارکت با شرکت‌های آلمانی” توسط انجمن همکاری‌های بین المللی آلمان (GIZ) در دستور کار قرار گرفته است که از سری آموزش‌های این دوره شامل روش‌های مذاکره با آلمانی ها، آموزش پیدا کردن طرف تجاری در آلمان، روش ارایه مختصر و مفید در برخورد اول، فعالیت‌های گروهی برای تقویت روحیه همکاری و کار گروهی است.

او افزود: این دوره با هدف آشنایی و تسهیل برقراری ارتباط میان شرکت‌های ایرانی با شرکت‌های آلمانی به منظور تبادل دانش و تکنولوژی، آموزش‌های مدیریتی و ... است که صنعتگران می‌توانند در این دوره شرکت کنند.

ماهرانی، از مهمترین شرایط انتخاب صنعتگران برای معرفی به این دوره‌ها را داشتن برنامه توسعه فعالیت کسب و کار و توانایی لازم برای اجرای طرح‌های توسعه در واحد صنعتی، تمایل به همکاری با شرکت‌های آلمانی در افق برنامه‌های واحد صنعتی، تسلط به زبان انگلیسی و آشنایی کامل با مسائل فنی مربوط به واحد صنعتی و داشتن اختیار تصمیم گیری لازم برای امور واحد صنعتی عنوان کرد.

او از مهمترین شرایط انتخاب صنعتگران برای معرفی به این دوره‌ها را داشتن برنامه توسعه فعالیت کسب و کار و توانایی لازم برای اجرای طرح‌های توسعه در واحد صنعتی، تمایل به همکاری با شرکت‌های آلمانی در افق برنامه‌های واحد صنعتی، تسلط به زبان انگلیسی و آشنایی کامل با مسائل فنی مربوط به واحد صنعتی و داشتن اختیار تصمیم گیری لازم برای امور واحد صنعتی اعلام کرد.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس اظهارداشت: مدیرانی که در این دوره شرکت می‌کنند با شیوه همکاری با بنگاه‌های اقتصادی آلمان آشنا می‌شوند و از شرکت ها، کارخانه‌ها و واحد‌های صنعتی مختلفی در این کشور به منظور تبادل تجربیات بازدید و مذاکره می‌کنند.

ماهرانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه ریزی‌های انجام شده در کمیسیون کارآفرینی و کسب و کار‌های نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: برگزاری نشست تخصصی با کمیسیون انرژی جهت بررسی تعامل با شرکت‌های دانش بنیان حوزه انرژی، جلسه مشترک با کمیسیون مالیات جهت بررسی معضلات مالیاتی شرکت‌های دانش بنیان و ارائه در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و همچنین برگزاری نشست تخصصی با کمیسیون حمایت قضایی به منظور بررسی ثبت حقوق ایده از برنامه‌های ما در این کمیسیون خواهد بود.

فرهام زارع کارشناس شرکت شهرک‌های صنعتی نیز در این جلسه گفت: آمادگی اولیه جهت احراز شایستگی، مراحل گزینش ISIPO ایران و GIZ آلمان و مراحل پس از گزینش را از جمله مقدمات حضور در این دوره عنوان کرد.

او افزود: هزینه‌های پرداختی توسط شرکت کننده (به غیر از بلیط رفت و برگشت)، برگزاری کلاس‌ها، بازدید‌ها و جلسات شخصی طی یک ماه، جلسات بازخورد و توضیح و بررسی حین سفر (دو تا سه نوبت)، ارایه پایانی و تحویل لیست جلسات برگزار شده، امتحان چند گزینه‌ای و نظرسنجی، ارایه گواهی نامه در انتهای دوره، آموزش مدیریت پروژه بین المللی و موزش برنامه ریزی کسب و کار نیز از جمله آموزش‌های تخصصی این دوره است.

زارع بیان کرد: بانوان کارآفرین در حوزه عمومی و افراد در حوزه صنعت و انرژی از بخش‌های این دوره آموزشی است که ظرفیت ثبت نام برای حضور فعالان این حوزه‌ها در استان وجود دارد

در این جلسه بحث و تبادل نظر پیرامون موضوع‌های راه اندازی منطقه نوآوری صنعت نفت، مسابقه ایده بانک ملت و برگزاری نمایشگاه اینوکس کیش در آبان ماه جاری مطرح شد.
انتهای پیام/م

معرفی شرکت‌های دانش بنیان برای شرکت در دوره GIZ آلمان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر