کد خبر: ۷۱۲۹۸۱۳
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸
تاریخ انتشار : ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸
کد خبر : ۷۱۲۹۸۱۳

نشریه دیلی‌بیست نوشته‌است که براساس اسناد مرکز ژورنالیزم تحقیقی، اخیرا شماری از سیاست مداران افغان و خانواده‌های‌شان صاحب املاک مجللی در دبی شده‌اند.

افشاگری درباره املاک مجلل سیاستمداران افغان در دبیبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، نشریه دیلی‌بیست نوشته‌است که براساس اسناد مرکز ژورنالیزم تحقیقی، اخیرا شماری از سیاست مداران افغان و خانواده‌های‌شان صاحب املاک مجللی در دبی شده‌اند.

این نشریه با انتشار اسامی این مقام ها و سیاستمدران برجسته کشور می گوید داشتن املاک خارج از افغانستان کاری غیرقانونی و نادرست نیست؛ اما ادعاهای فساد در مورد برخی مقامات، نگرانی مردم را برانگیخته‌است.

براساس مقاله این نشریه، احمدولی مسعود، یکی از نامزدان انتخابات ریاست ‌جمهوری در این اواخر خانه جدیدی در دبی خریداری کرده‌است. این در حالی است که در سال 2009 احمدضیا مسعود؛ برادر احمدولی مسعود و معاون پیشین رییس‌ جمهور با اتهام انتقال ۵۲ میلیون دالر پول فزیکی در امارات متحده عربی روبه‌رو شده‌بود.

همچنین در ادامه مقاله دیلی‌بیست آمده‌است که ادیب فهیم معاون پیشین ریاست عمومی امنیت ملی و پسر مارشال محمد قسیم فهیم در جعبه‌های هواپیما به دبی پول انتقال داده‌است. نام حصین فهیم؛ برادر مارشال محمد قسیم فهیم نیز که در قضیه ورشکست‌شدن کابلبانک متهم بود در این مقاله ذکر شده‌است.

غلام‌فاروق وردک وزیر دولت در امور پارلمانی همراه با همسرش در دو منطقه گران‌قیمت به‌شمول ساحل پام جمیرا خانه‌هایی خریده‌است.

این نشریه نوشته‌است بربنیاد معلومات مرکز ژورنالیزم تحقیقی، صالح‌محمد لالاگل و فدامحمد الفت، دو عضو پارلمان افغانستان، در سپرنگس و پارک جمیرا خانه‌های مجلل خریده‌اند.

در این نشریه نام فاطمه ربانی، دختر برهان‌الدین ربانی نیز دیده شده‌ که او چند تجارت را در امارات متحده عربی به پیش می‌برد.

به نوشته اطلس، دیلی بیست می افزاید که از میان سیاستمداران تنها محمود کرزی داشتن املاک در دبی را تایید کرده‌ و دیگر هیچ‌کدام از مقام‌ها با وجود تلاش‌های زیاد به ایمیل‌های این نشریه به زبان فارسی، پشتو و انگلیسی جوابی نداده‌اند.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر