کد خبر: ۷۱۳۰۴۹۱
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۹
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۹
کد خبر : ۷۱۳۰۴۹۱
گروه : همدان » همدان

رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند گفت: تعداد ۳۰۰ قلم انواع لوازم‌آرایشی و بهداشتی قاچاق و تاریخ مصرف گذشته در نهاوند کشف و ضبط شد.

جمع‌آوری ۳۰۰ قلم لوازم‌آرایشی قاچاق در نهاوندبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،مومنعلی دارابی، رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند افزود: بازدید و سرکشی از واحد‌های عرضه کنند لوازم‌آرایشی و بهداشتی از کار‌های مستمر شبکه بهداشت و درمان نهاوند است.

او اظهار داشت: بازرسان این اداره به صورت مستمر و دوره‌ای از واحد‌های صنفی مختلف در راستای حفظ سلامت شهروندان بازدید و بازرسی دارند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند ادامه داد: کنترل لوازم‌آرایشی و بهداشتی غیرمجاز، قاچاق و تاریخ‌مصرف گذشته ازجمله وظایف بازرسان است و با متخلفان طبق قانون برخورد خواهد شد.

این مسئول بیان کرد: در بازرسی اخیر از واحد‌های صنفی شهرستان بیش از ۳۰۰ قلم انواع لوازم‌آرایشی و بهداشتی قاچاق و تاریخ‌مصرف گذشته کشف و ضبط شد.

دارابی گفت: محصولات بهداشتی غیرمجاز ممکن است باعث بروز بیماری‌های پوستی و میکروبی شوند و با سلامت شهروندان در ارتباط هستند.

وی بیان داشت: از شهروندان درخواست داریم با توجه به عوارض جبران‌ناپذیر مصرف کالا‌های تاریخ‌مصرف گذشته حتماً از فروشندگان معتبر و دارای مجوز خرید کنند و موارد تقبلی و قاچاق را به شبکه بهداشت و درمان نهاوند گزارش کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند همچنین گفت: در بازرسی نامحسوس از یک واحد دندان‌سازی که به‌صورت غیرمجاز فعالیت داشت تعدادی تجهیزات کشف و ضبط شد.

او افزود: طبق قانون برپایی مطب و انجام امور پزشکی و دندانپزشکی بدون داشتن مجوز از مراجع مربوطه جرم محسوب می‌شود و ما نیز طبق قانون با این‌گونه موارد برخورد می‌کنیم.

دارابی اظهار داشت: در موارد اخیر پرونده برای متخلفان تشکیل شد و به مرجع قضایی معرفی شدند.

او گفت: از مردم درخواست داریم تا موارد مشکوک و مداخلات غیرقانونی در پزشکی را به بازرسان شبکه بهداشت و درمان اطلاع دهند و ما نیز طبق قانون به‌شدت با این موارد برخورد می‌کنیم.
انتهای پیام/ج

۳۰۰ قلم لوازم‌آرایشی قاچاق در نهاوند کشف و ضبط شد

منبع:عصر ایران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر