کد خبر: ۷۱۳۰۵۹۳
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹
کد خبر : ۷۱۳۰۵۹۳

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی گفت: درصد روستا‌های بالای ۲۰ خانوار استان از خدمات اینترنت با کیفیت بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش    گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه،قاسم جلیلی‌نژاد  مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی با اشاره به اجرای مرحله دوم توسعه اینترنت پرسرعت در روستاهای استان گفت: با اتمام این مرحله، ۱۰۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان از خدمات اینترنت با کیفیت بهره‌مند می‌شوند.

او  اظهار داشت: با حمایت دولت تدبیر و امید تاکنون بستر اینترنت پرسرعت در یک‌هزار و ۴۵۰ روستای این استان ازمحل طرح فاز یک توسعه روستایی فراهم شده است.

او  تاکید کرد: همچنین در حال حاضر همه شهر‌های آذربایجان‌غربی به نسل سوم و چهارم تلفن همراه مجهز شده است.

او ادامه داد: زیرساخت‌های ارتباطی و اینترنتی ارایه شده به روستا‌ها و مناطق محروم استان از جمله خدمات ارزنده و دستاورد‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جهت توسعه دولت الکترونیک و ایجاد تسهیلات ارتباطی برای مردم مناطق محروم است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی گفت: ۴۰۳ دفتر فعال فناوری اطلاعات روستایی دراین استان وجود دارد که ۲۵ دفتر مجوز خود را در سال جدید دریافت کرده‌است.

جلیلی‌نژاد اظهار داشت: درخواست‌های تاسیس دفاتر فناوری اطلاعات به طور ماهیانه توسط پست بانک بررسی و در صورت احراز شرایط مجوز صادر می‌شود و برای اخذ مجوز محدودیتی وجود ندارد.

در سال ۱۳۹۰ با تصویب مجلس شورای اسلامی و ابلاغ معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی رییس جمهوری ساختار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان‌ها تغییر کرد و ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان‌ها به عنوان نماینده تام الاختیار وزیر و ناظر بر زیرمجموعه‌های پست، پست بانک و شرکت ارتباطات زیر ساخت (بخش دولتی) و شرکت‌های خصوصی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تاسیس شد.

تمامی وظایف سازمان‌های وابسته به وزارت از قبیل سازمان تنظیم مقررات، سازمان فناوری اطلاعات و ... از طریق این ادارات کل در استان‌ها پیگیری می‌شود و در همین راستا وظایف این ادارات کل جهت تحقق اهداف بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات در چهار بعد نظارت امنیتی و حفاظتی، نظارت مدیریتی، نظارت برنامه‌ای و نظارت مقرراتی تعریف شده است.

 

انتهای پیام/م

 

بهره مندی روستا‌های بالای ۲۰ هزار خانوار از اینترنت پر سرعت روستایی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر