کد خبر: ۷۱۳۰۵۹۸
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴
کد خبر : ۷۱۳۰۵۹۸
گروه : کرمان » کرمان
با هدف ترویج آداب و رسوم کرمان انجام می شود؛

رهبر وسرپرست گروه کرال مهروطن و فرهنگ، از هنرنمایی فرهنگیان کرمانی در خصوص رواج فرهنگ و رسوم با اجرای آواز‌های گروهی چند صدایی دوران‌های موسیقی ایرانی برای اولین بار، در شهرستان راور خبرداد.

هنرنمایی گروه فرهنگیان کرال مهر وطن در راورمسعود نکویی رهبر وسرپرست گروه کرال مهروطن وفرهنگ در گفتگو با خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،  با اشاره به شروع اولین هنرنمایی تنها گروه کر مهر وطن فرهنگیان ایران، گفت: رسالت گروه فرهنگ ومهروطن شناساندن آداب ورسوم وفرهنگ کرمانی وایران است که آغاز به کار این گروه فردا از راور شروع خواهد شد.

او افزود: این گروه متشکل از بیش از ۳۰ نفر از فرهنگیان هنرمند استان کرمان اعم از دانش آموزان ومعلمان مقاطع مختلف و... از هنرمندان این عرصه موسیقی هستند.

نکویی از سه گروه با عنوان‌های گروه مهر وطن، گروه فرهنگیان وگروه موتیف نام برد ودر این خصوص عنوان کرد:هنرمندان، آثاری از دوران‌های موسیقی ایرانی ومحلی وبا لهجه وگویش کرمانی و با لباس‌های باستانی ایرانی واصیل کرمانی اجرا می‌کنند.

رهبرگروه وطراح موزیکیوم افزود: هم اکنون بیش از ۱۰ شهر و استان برای دیدن این سبک جدید وخاص ایرانی درخواست اجرا داده اند که موزیکیوم را به عنوان یک کار آفرینی خاص می‌دانند.

او موزیکیوم را یک موسیقی موزه عنوان کرد که با شیوه خاص در اماکن تاریخی اجرا می‌شود.

نکویی با بیان اینکه معلمان این مرز و بوم جزو پرچمداران این سبک هستند، تصریح کرد: فرهنگیان تنها کسانی هستند که این سبک اصیل را می‌توانند در جهت ترویج آداب ورسوم به نسل‌های آینده برای ارزآوری گردشگری فرهنگی، انتقال دهند.

اوگفت: این گروه تنها گروه کرال فرهنگیان ایران است که تشکیل شده از ۳۰ نفر معلم برگزیده کرمانی می‌توانند آثار کرال پلی فنیک را بصورت آکاپا (بدون ساز) اجرا نمایند ودر اجرا‌ها از ابزار‌های کار وزندگی بکار برده ودر پروژه‌های موزیکیوم وگردشگری موسیقی اصیل برای ارزآوری کشور فعالیت نمایند.

رهبرگروه کرال مهروطن و فرهنگ بیان کرد: اجرای آواز‌های گروهی چند صدایی (آکاپلای پلی فنیک) موسیقی و آثار ایرانی را بصورت آواز، گویش، آداب ورسوم، بازی‌های محلی و آوا‌های کار وزندگی ایرانی از فردا پنجشنبه ۱۶ آبان ماه ساعت ۱۸ در سالن فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان راور با عنوان شب وموسیقی راور، آغاز می‌کنیم.

انتهای پیام//

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر