کد خبر: ۷۱۳۱۳۴۴
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۸
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۸
کد خبر : ۷۱۳۱۳۴۴

وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: جذب سرمایه گذار خارجی نسبت به ۷ ماهه پارسال ۲۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی عصر امروز در همایشی با عنوان گرامیداشت شهید سید ابوالحسن موسوی خورشیدی در گلوگاه گفت: کشورمان هیچ زمانی از حیله و گزند دشمن در امان نبوده است و دشمن، چون در ۸ سال جنگ تحمیلی نتوانست به اهداف خود دست یابد متوسل به جنگ اقتصادی شد.

او افزود: هرچه موفقیت‌های ایران در سال‌های پس از جنگ افزایش می‌یافت دشمن جبهه‌های جدید با موضوعات جدید باز می‌کرد.

دژپسند با بیان اینکه تحریم‌هایی که امروزه علیه ایران وضع می‌شود نظیر آن در تاریخ پیدا نمی‌شود، گفت: همانطور که در جنگ، انتخاب فرماندهان بر مبنای شایسته سالاری بود امروز هم در جنگ اقتصادی نیازمند فرماندهانی هستیم که بتوانند در برون رفت از این شرایط دارای برنامه‌ها و ایده‌های نوین باشند.

وزیر امور اقتصاد و دارایی با بیان اینکه امروزه باید تلاش کنیم سهم مان را در اقتصاد بین الملل حفظ و ارتقا دهیم، افزود:جذب سرمایه گذار خارجی نسبت به ۷ ماهه پارسال ۲۰ درصد رشد داشته است و برخلاف پیش بینی ها، رشد اقتصاد غیر نفتی ما مثبت است.

او در خصوص روند افزایش قیمت‌ها نیز گفت: روند رشد قیمت‌ها در کشور معکوس شده و از تیرماه روند رشد قیمت‌ها کاهش پیدا کرده است.

وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های دشمن ایجاد شکاف بین دولت و مردم است؛ گفت: برنامه‌های دشمن جهت ضربه زدن به اقتصاد ایران با توجه به هوشیاری مردم ناکام مانده است.

دژپسند گفت: در کشور مشکلات اندکی وجود دارد و اگر در کشور همه فارغ از رنگ و بوی سیاسی و جناحی کمک و همراهی کنند برنامه‌های دشمن یکی پس از دیگری نقش برآب می‌شود.

انتهای پیام/پ

افزایش رغبت سرمایه گذاران خارجی برای حضور در بازار‌های ایران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر