کد خبر: ۷۱۳۱۳۶۱
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۳
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۳
کد خبر : ۷۱۳۱۳۶۱

کلنگ آغاز عملیات مکانیکی بند خاکی روستای «زرشکه» بروجرد با حضور مسئولان به زمین زده شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، کلنگ آغاز عملیات مکانیکی بند خاکی روستای «زرشکه» بروجرد با حضور مسئولان به زمین زده شد.

مراسم کلنگ زنی عملیات مکانیکی بند خاکی روستای «زرشکه» بروجرد با حضور علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی، معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی لرستان، فرماندار بروجرد، بخشداران و برخی مسئولان شهرستانی برگزار شد.

محمدحسین بابایی معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی لرستان در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: این پروژه جزو پروژه‌های اولویت دار نبود، اما با پی گیری‌های متعدد مردم روستا و مسئولان مربوطه در شهریور ماه سال جاری جهت ساخت، تامین اعتبار شد.

او افزود: برآورد شده است ۶ هزار متر عملیات سنگی در این پروژه ایجاد شود و حوزه گسترده‌ای هم در بر می‌گیرد که برای عملیات اجرایی آن بین یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تا ۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و انتظار داریم در وسط راه در صورت نیاز مساعدت‌های لازم جهت نیمه تمام نماندن و تکمیل پروژه انجام شود.

عبدالرحیم رحیمی فرماندار بروجرد نیز در این رابطه گفت: ایجاد بند‌های خاکی در سطح شهرستان بروجرد جهت کنترل روان آب‌ها و جلوگیری از هدر رفت آب‌های سطحی از اهمیت بالایی برخوردار است.

او تصریح کرد: این بند‌ها در مقیاس کوچکتر همان کار سد را انجام می‌دهند و آب بیشتری را ذخیره می‌کنند.

فرماندار بروجرد گفت: انتظار می‌رود همانطور که بندخاکی انگشته ظرف یکسال ساخته شد بقیه پروژه‌های مربوط به آبخیزداری شهرستان بروجرد هم سریعا احداث و عملیاتی شوند.

انتهای پیام/ب

عملیات مکانیکی بند خاکی روستای «زرشکه» بروجرد آغاز شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر