کد خبر: ۷۱۳۱۴۳۶
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۵
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۵
کد خبر : ۷۱۳۱۴۳۶
همتی نوشت؛

رئیس کل بانک مرکزی نوشت: بیش از ۳۰ بانک فعالی سازی رمز پویا را آغاز کرده اند اما هنوز اجباری کردن استفاده از رمز پویا مقدور نیست.

اتصال ۳۰ بانک کشور به رمز یکبار مصرف/ استفاده از رمز پویا فعلا الزامی نیستبه گزارش خبرنگار بورس،بانک و بیمه  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در جدید پست اینستاگرامی خود با اشاره به موضوع استفاده از رمز یکبار مصرف بانکی نوشت: در خصوص اقدامات انجام گرفته برای مقابله با فیشینگ (phishing) نکات زیر قابل ذکر است:
۱-مسئولیت حفاظت از اطلاعات مشتریان به عهده بانک‌ها بوده و هر گونه ضرر و زیان وارده از این ناحیه به مشتریان بر عهده آن هاست.

۲-بانک ها، اطلاع رسانی در خصوص مزایایی استفاده از رمز پویا را آغاز کرده اند. در حال حاضر رمز ایستا و رمز پویا (یکبار مصرف) توامان فعال هستند و به همین دلیل مشتریان به دلیل راحتی ترجیح می‌دهد از رمز ایستا استفاده کنند.

۳-رمز ایستا بایستی گونه‌ای غیر فعال شود که موجب نگرانی مشتریان، در دریافت روزانه بیش از ۱۰ میلیون خدمات نشوند و نیز تعدادی از بانک‌ها هنوز به سرویس شاهکار برای انطباق شماره ملی و موبایل مشتریان خود متصل نیستند.
بیشتر بخوانید: ثبات نسبی بازار ارز تداوم خواهد داشت

۴-بانک مرکزی ایران به موازات اقدامات لازم پیشگیرانه، با رصد مرتب شبکه‌های اجتماعی و پایش درگاه‌های شبکه پرداخت کشور، و تعامل با نهاد‌هایی نظیر دادستانی، پلیس فتا و مرکز ماهر، اقدام به مسدودسازی تعداد زیادی از سایت‌های جعلی کرده است.

۵-بیش از ۳۰ بانک فعالی سازی رمز پویا را آغاز کرده اند، اما به دلیل هوشمند نبودن خیلی از تلفن‌های همراه اجباری کردن استفاده از رمز پویا در حال حاضر مقدور نیست.

۶-بانک مرکزی یک سیستم متمرکز مبتنی بر پیامک را راه اندازی کرده است، اما اتصال تمام بانک‌ها به آن تا ابتدای دی زمان لازم دارد. بانک مرکزی اطلاع رسانی لازم در این خصوص را به هموطنان انجام خواهد داد.
 
اتصال ۳۰ بانک کشور به رمز یکبار مصرف/ استفاده از رمز پویا فعلا الزامی نیست

انتهای پیام/

چرا استفاده از رمز یکبار مصرف بانکی الزامی نیست؟

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر