کد خبر: ۷۱۳۱۷۵۷
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
کد خبر : ۷۱۳۱۷۵۷
گروه : همدان » همدان

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: سردخانه ۱۰ هزار تنی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در نهاوند ساخته می‌شود.

ساخت سردخانه ۱۰ هزار تنی در نهاوندبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،حسن بهرام نیا، نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سالانه ۷۰ هزار تن سیب درختی در شهرستان نهاوند تولید و روانه بازار می‌شود که متأسفانه در حال حاضر شهرستان تنها ظرفیت نگهداری بخشی از این سیب را دارد و بیش از ۶۰ هزار تن سیب از نهاوند خارج می‌شود.

اوبیان کرد: به همین منظور در رایزنی که با سرمایه‌گذار بخش خصوصی انجام شد سردخانه ۱۰ هزار تنی در شهرک صنعتی نهاوند کلنگ‌زنی شده و خوشبختانه در حال حاضر این سردخانه در حال ساخت است.

بهرام‌نیا با اشاره به توسعه راه‌های اصلی و روستایی شهرستان و همچنین کلنگ‌زنی ایستگاه دوم راه‌آهن نهاوند با حضور وزیر راه و شهرسازی، افزود: ایستگاه دوم قطار در شهرک شهید حیدری با اعتبار ۱۷۴ میلیارد تومان کلنگ‌زنی شد که این پروژه در حال حاضر چهار کیلومتر پیشرفت داشته است.

او ادامه داد: خوشبختانه در نهاوند با همدلی و همراهی بین مسئولان استان و شهرستان و حتی هیئت دولت اقدامات خوب و قابل توجهی انجام شده است.

بهرام‌نیا با اشاره به حضور تأثیرگذار هشت وزیر در شهرستان، عنوان کرد: بهره‌برداری از بیمارستان شهید قدوسی با اعتبار ۶۳ میلیارد تومان، بهره‌برداری از ساختمان جدید دانشگاه نهاوند با اعتبار ۹.۵ میلیارد تومان، کلنگ‌زنی مجدد سد گرین با حضور وزیر نیرو با اعتبار ۲۳۰ میلیارد تومان و پیشرفت فیزیکی فعلی ۱۸ درصد، کلنگ‌زنی کارخانه ۷۰ هزار تنی قند و شکر با ایجاد اشتغال ۳۰۰ نفر از ره‌آورد سفر این وزیران به شهرستان است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس احداث سالن ورزشی سپاه و کمک به ساخت حوزه علمیه خواهران را از برکات حضور وزیر دفاع و وزیر اطلاعات در نهاوند عنوان کرد و گفت: خانه امید بازنشستگان شهرستان به مساحت ۶۰۰ مترمربع در حال حاضر ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با حضور وزیر کار کلنگ‌زنی شد.

او با تأکید بر اینکه مطالبه‌گر حقوق اقشار مختلف مردم در مجلس هستیم، بیان کرد: خوشبختانه در سه سال گذشته سعی شد تا علاوه بر ظرفیت دولت از ظرفیت‌هایی، چون بنیاد علوی، بنیاد برکت و ... برای توسعه و آبادانی همه جانبه شهرستان استفاده شود که درمانگاه ۱۱ تخته شهر فیروزان از محل اعتبارات بنیاد علوی و ساخت پنج مدرسه در روستا‌های محروم نهاوند از محل اعتبارات بنیاد برکت از جمله آن‌ها است.

بهرام‌نیا با اشاره به کاوش تنها معدن طلای استان در شهرستان با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان اظهار داشت: به گفته پیمانکار خوشبختانه عیار ترکیبات طلای معدن طلای عشوند زیاد است.

او در مورد توسعه فضا‌های ورزشی در شهرستان نیز، افزود: با مساعدت وزیر نفت ۳.۵ میلیارد تومان اعتبار برای احداث استخر شهرک طالقانی اختصاص داده شده که در حال حاضر این پروژه دارای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی است.

بهرام‌نیا گفت: احداث استخر مدرسه ولایت و استخر شهرک شهید حیدری از دیگر پروژه‌های ورزشی در دست ساخت است و پروژه‌های دیگری، چون خانه باستانی، خوابگاه ورزشی و ... در حوزه ورزش و جوانان فعال است که امیدواریم این پروژه‌ها نیز هر چه سریع‌تر به بهره‌برداری برسند.
انتهای پیام/ج


سردخانه ۱۰ هزار تنی در نهاوند ساخته می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر