کد خبر: ۷۱۳۲۰۲۴
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴
کد خبر : ۷۱۳۲۰۲۴

نماینده، ولی فقیه در خوزستان بر لزوم فراهم سازی شرایط صادرات برنج استان تاکید کرد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، حجت الاسلام و المسلمین عبدالنبی موسوی فرد نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: درخواست می‌کنم پیش از ایجاد فاجعه، برای برداشت برنج در استان برنامه ریزی شود و بستر‌های لازم جهت صادرات برنج فراهم سازی گردد و دولت سریعا برنامه ریزی کند.

او افزود: باید از واردات کالا‌هایی که در داخل تولید می‌شوند جلوگیری کرد. جوانان عزیز باید توجه کنند که باید مطالبه گری کرد همانگونه که کارگران هفت تپه مطالبه گری کردند.

حجت الاسلام موسوی فرد بیان داشت: کمیته برنامه ریزی محصولات کشاورزی باید به وظایف خود عمل کند تا مردم شاهد سرگردانی در برداشت محصول برنج نشوند.

نماینده، ولی فقیه در استان خوزستان ادامه داد: برای جلوگیری از خسارت به برنج کاران خود مردم باید تلاش کنند از محصول ایرانی و از برنج داخلی خریداری کنند. همچنین ادارات دولتی به ویژه نیرو‌های مسلح تلاش کنند که از برنج داخلی استفاده و دست دلال‌های سودجو را کوتاه کنند. باید تلاش کنیم از محصولات داخلی استفاده کنیم تا تولید در همه عرصه رونق یابد.

امام جمعه اهواز تصریح کرد: در آستانه بارندگی‌های شدید قرار داریم که البته امکان دارد سیل رخ ندهد، اما باید آمادگی برای وقوع سیل را داشته باشیم.

او گفت: جهش قیمت‌ها در کالا‌های ضروری و خودرو باعث آسیب دیدن قشر ضعیف جامعه می‌شود.

درباره دنیا ۳ عنوان مهم وجود دارد که هفته گذشته برخی از آن‌ها بیان شد؛ اولین عنوان خود دنیا است، عنوان دوم حیات دنیا و سومین عنوان حب دنیا است. در خصوص دنیا دو دسته آیات و روایات وجود دارند؛ دسته اول مذمت کردن دنیا است. در روایات آمده است که دنیا محل خسران، مزرعه و کانون شرارت است.

این مقام مسئول افزود: روایتی از امام علی (ع) در مذمت خود دنیا و نه حیات یا حب دنیا بیان شده است که مورد نکوهش قرار گرفته است و دلیل آن تلذذ بیش از حد از دنیا است. جسم برای برای بهره وری از لذات دنیا است، اما اصراف در لذت بردن مورد نکوهش قرار گرفته است و لذت بردن بدون حد و مرز مذمت شده است.

انتهای پیام/م

توجه به صادرات برنج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر