کد خبر: ۷۱۳۲۰۴۵
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
کد خبر : ۷۱۳۲۰۴۵

یکی از مباحث مهمی که در رابطه با نشست امسال کنفرانس عمومی یونیدو قابل توجه است، ورود ادبیات مخالفت با تحریم‌ها و اقدامات زورمدارانه یکجانبه در این سازمان و اسناد آن است.

غریب آبادی: ورود ادبیات مخالفت با تحریم‌ها و اقدامات زورمدارانه یکجانبه به یونیدوبه گزارش‌ حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی در وین و رئیس هیئت اعزامی به هیجدهمین کنفرانس عمومی سازمان توسعه صنعتی ملل متحد که در ابوظبی برگزار شد، با اعلام انتخاب جمهوری اسلامی ایران به عنوان معاون رئیس کنفرانس از گروه آسیا در آغاز این اجلاس و همچنین انتخاب مجدد ایران به عنوان یکی  از اعضای کمیته برنامه و بودجه یونیدو برای یک دوره دیگر، اظهار کرد: "یکی از مباحث مهمی که در رابطه با نشست امسال کنفرانس عمومی یونیدو قابل توجه است، ورود ادبیات مخالفت با تحریم‌ها و اقدامات زورمدارانه یکجانبه در این سازمان و اسناد آن است".

نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی در وین افزود: با وجود اینکه مهمترین مأموریت یونیدو توسعه صنعتی در کشور‌های در حال توسعه است، اما به دلیل مقاومت کشور‌های غربی، به چالش‌های فراروی کشور‌های در حال توسعه به ویژه اعمال تحریم‌ها و اقدامات زورمدارانه یکجانبه علیه بیش از ۲۵ کشور عضو این سازمان، پرداخته نشده است.

غریب آبادی گفت: در جلسات آماده سازی این دور از کنفرانس عمومی یونیدو در وین، جمهوری اسلامی ایران با همراهی و  حمایت چندین کشور دیگر، بر ضرورت طرح موضوع تحریم‌ها و پرهیز از آن در سند نهائی کنفرانس تأکید کردند. در نتیجه، بعد از مذاکرات متعدد و طولانی، یکی  از بند‌های بیانیه ابوظبی به این موضوع اختصاص یافت. در این بند، آمده است: "از کشور‌ها قویا درخواست می‌شود تا از اعمال هرگونه اقدامات یکجانبه اقتصادی، مالی و تجاری که در مطابقت با حقوق بین الملل و منشور ملل متحد قرار ندارند و مانع دستیابی کامل به توسعه اقتصادی و اجتماعی به ویژه در کشور‌های در حال توسعه می‌شوند، خودداری نمایند".

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر