کد خبر: ۷۱۳۲۶۲۶
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
کد خبر : ۷۱۳۲۶۲۶

مدیر عامل شرکت سونی خبر از همکاری این شرکت با برخی استودیوهای جدید داد که صرفا روی عناوین انحصاری کنسول‌های PS4 و PS5 فعالیت خواهند کرد.

کنسول PS5 نیز دارای عناوین انحصاری استبه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، چند ماه پیش شرکت سونی مشخصات نسل بعدی کنسول خود را اعلام کرد که پیشرفت چشم‌گیری نسبت به نسل فعلی این کنسول داشته است؛ از طرفی هم مدیرعامل سونی با قطعیت گفته است که این کنسول برترین کنسول آینده جهان خواهد بود و هیچ کنسول قابلیت رقابت با آن را نخواهد داشت. اما ظاهرا سونی قصد دارد در نسل بعدی کنسول خود برای رقابت با سایر شرکت‌های سازنده کنسول، از ترفند عرضه عناوین انحصاری استفاده کند چرا که رییس شرکت سونی به تازگی خبر از همکاری  با استودیوهای سازنده عناوین اول شخص جدیدی داده که قرار است به طور انحصاری برای دو کنسول PS4 و PS5 ساخته شوند.

مدیر عامل سونی همچنین اعلام کرد که این شرکت همواره قصد داشته است عناوین خود را تقویت و ارتقاء دهد و از ساخت عناوین انحصاری دست نخواهد کشید. خرید استودیو برای سونی در حال حاضر اقدامی بسیار غیرمعقول است و این شرکت توانایی ریسک کردن را ندارد چرا که باید تولید انبوه نسل بعدی کنسول خود را آغاز کند اما ظاهرا سونی قصد دارد استودیویی را پیدا کند که بتواند با اعضای آن استودیو همکاری کرده و در صورتی که عنوان ساخته شده توسط آن استودیو رضایت سونی را جلب کرد، انگاه سونی استودیو مذکور را خریداری خواهد کرد.

کنسول PS5 نیز دارای عناوین انحصاری است

خرید استودیو برای هر شرکت کنسول سازی اقدامی بسیار بزرگ است چرا که در صورتی که آن استودیو نتواند عنوانی با کیفیت و پرفروش بسازد، در این صورت شرکت خریداری کننده استودیو شکست بسیار بزرگی خواهد خورد و شرکتی که استودیو را خریداری کرده است، با استودیویی ضعیف رو به رو خواد شد که هرگز از آن استفاده نخواهد شد.


بیشتر بخوانید: نسخه موبایلی بازی Diablo معرفی شد


با این حال باید تا زمان عرضه نسل بعدی کنسل‌ها منتظر ماند چرا که هنور مشخص نیست سونی قصد ساخت چه عناوینی انحصاری را دارد از طرفی هم باید منتظر عرضه عناوین انحصاری کنسول Xbox Scarlett با ظهور نسل بعدی کنسول‌ها باشیم.

انتهای پیام/

عرضه عناوین انحصاری در نسل بعدی کنسول سونی هم ادامه خواهد داشت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر