کد خبر: ۷۱۳۲۶۹۴
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
کد خبر : ۷۱۳۲۶۹۴

ملی پوش والیبال کشورمان به سایت فدراسیون جهانی گفت: ولاسکو درس‌های ارزشمندی به ما آموخت که هم در حرفه و هم در زندگی شخصی من به من کمک کرد.

به گزارش خبرنگار توپ و تور گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، سایت فدراسیون جهانی والیبال با امیر غفور ملی پوش والیبال کشورمان که این روز‌ها در ایتالیا و تیم لوبه حضور دارد مصاحبه‌ای انجام دادو آن را در صفحه رسمی  اش منتشر کرد.

این سایت درباره غفور نوشت: غفور  نخستین  بازی خود برای تیم ملی ایران را  در سال ۲۰۱۱  انجام داد و در کسب عنوان هایی،   چون قهرمانی آسیا در سال‌های  ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ نقش داشت. تیم ملی والیبال ایران  رفته رفته به عنوان یک پایه اصلی در مسابقات بین المللی تبدیل شد،   او همراه با تیم ملی والیبال ایران در المپیک ۲۰۱۶ ریو هم حضور داشت و در ادامه توانست همراه با تیم ملی کشورش مدال برنز رقابت قهرمان قاره‌ها را کسب کند.

در رده باشگاهی، غفور کار را از تیم‌های ایرانی آغاز کرد. او برای نخستین بار در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹ از ایران خارج شد و به تیم مونزا ایتالیا پیوست. او امسال هم  مورد توجه یکی از بهترین تیم‌های حال‌حاضر جهان یعنی لوبه قرار گرفت و راهی این تیم شد تا در کنار بزرگان والیبال جهان توپ بزند. حالا او امیدوار است تا بتواند همراه با تیم باشگاهی‌اش در رقابت‌های جام باشگاه‌های جهان به میزبانی برزیل درخشش قابل توجهی داشته باشد.  

غفور  درباره حضورش در سری آ ایتالیا گفت: بسیاری از بازیکنان ایرانی در لیگ‌های اصلی اروپا حضور دارند و این به ما کمک کرده است تا تجربه خود را گسترش دهیم. این تأثیر مثبتی در بازی ما برای تیم ملی داشته است.

غفور بیست و هشت ساله خود را به عنوان یکی از برترین بازیکنان بازی مردان معرفی کرد و اجرا‌های الهام بخش او در لیگ ملت‌های والیبال سال ۲۰۱۹ به ایران کمک کرد تا تیم ملی ایران برای دومین مرتبه به فینال رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال راه یابد. غفور در این راتبطه بیان داشت: از عملکرد سال گذشته تا به امروز، دیده ایم که تیم ما در حال رشد و پیشرفت و بهتر شدن است. ما امسال در نمایش بازی خوبی داشتیم.  

موفقیت غفور را می‌توان به ساعات سخت کار در تمرین و یادگیری از برخی از بهترین مربیان این ورزش نسبت داد. او افزود: با بزرگتر شدن، شما به عنوان بازیکن تکامل می‌یابید. شما از بازی کردن تجربه بیشتری کسب می‌کنید و کار با مربیان مختلف این امکان را به شما می‌دهد که در تعدادی از تکنیک‌ها در تمرین یاد بگیرید. من به عنوان یک بازیکن جوان بی تجربه و نابالغ بودم، اما با گذشت زمان تجربه بیشتری کسب می‌کنید و تکنیک‌های بهتری را اضافه می‌کنید که به شما در عملکرد بهتر در زمین کمک می‌کند.  

برای غفور، یادگیری هرگز متوقف نمی‌شود، اما او می‌گوید ارزشمندترین درس او از جولیو ولاسکو بود، اولین کسی که به او فرصتی برای بازی در تیم ملی ارشد داد. غفور گفت: من از مربیان مختلف، بازیکنان، دوستان و حتی تماشاگران چیز‌های زیادی آموخته ام. همه آن‌ها می‌توانند چیزی را به شما یاد دهند که می‌تواند بر نحوه بازی شما تأثیر بگذارد.

او گفت:، اما اگر من فقط والیبال را انتخاب می‌کردم، جولیو ولاسکو عالی را انتخاب می‌کردم، زیرا او درس‌های ارزشمندی را به ما آموخت که هم در حرفه من و هم در زندگی شخصی من به من کمک کرد. او  به ما کمک کرد تا نحوه مشاهده بازی و بازی را تغییر دهیم. یکی از درسی که وی بار‌ها و بار‌ها تکرار می‌کرد و این دیدگاه ما را نسبت به والیبال تغییر داد این بود که همه بازیکنان بزرگ اشتباه می‌کنند. مهم این است که شما از آن اشتباهات درس بگیرید و دوباره آن‌ها را مرتکب نشوید، زیرا اگر این کار را انجام دهید، این یک اشتباه بزرگتر است.  


بیشتر بخوانید:

 


انتهای پیام/ 

گفت و گوی امیر غفور با فدراسیون جهانی والیبال 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر