کد خبر: ۷۱۳۲۹۰۳
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۶
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۶
کد خبر : ۷۱۳۲۹۰۳
گروه : کرمان » کرمان

رئیس مرکز بهداشت جیرفت گفت:بدلیل دفن غیراصولی زباله ها سلامت اهالی منطقه ماران جیرفت درمعرض تهدید جدی است.

۲۵۰۰ نفر در ماران جیرفت در محاصره زباله‌هارضا محمودی رییس مرکز بهداشت شهرستان جیرفت در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان گفت: بر خلاف پیگیری‌ها و تذکرات کتبی به شهردار جیرفت موضوع دفن غیر اصولی زباله‌ها همچنان گلایه مندی مردم را در منطقه ماران به دنبال دارد.

او افزود: منطقه ماران در فاصله ۱۲ کیلومتری مرکز شهر جیرفت قرار داشته و در این نقطه ۲۵۰۰ نفر زندگی می کنند.

او بیان داشت: دفن زباله‌ها بایستی توسط شهرداری صورت گیرد و باید کاملا دفن و پوشیده شود که متاسفانه شهرداری در این خصوص تعلل می کند و هرچه نظارت کردیم و تذکر داده ایم شهردار جیرفت در این زمینه هیچ اقدامی ندارد.

حسین زاده شهردار جیرفت نیز در گفت گو تلفنی با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان گفت: شهرستان جیرفت با توجه به موقعیت جغرافیایی و زمین‌های کشاورزی جا و مکانی برای دفن زباله ندارد.

او افزود:در زمینه دفن زباله در جیرفت هیچ گونه تذکری تا کنون از هیچ مسئولی دریافت نکردیم و هیچ گاه دادستانی وارد موضوع نشده و از ایشان هم تذکر یا اخطاری دریافت نشده است.

او بیان داشت:تمامی صحبت‌های رئیس مرکز بهداشت جیرفت را تکذیب می کنم وبار‌ها در خصوص جانمایی دفن زباله به مسئولین درخواست داده ام، اما پاسخی دریافت نکرده ام.

او تصریح کرد، دفن زباله در جیرفت در منطقه مسکونی ماران بیش از ۴۰ سال است که انجام می  شود و جایی برای جایگزینی به شهرداری واگذار نشده است که بخواهیم استفاده کنیم.

او بیان داشت:هیچ نظارتی بر دفن زباله تا کنون از سوی مرکز بهداشت صورت نگرفته که بخواهند تذکر بدهند.

دفن زباله در شهرستان جیرفت به مشکلی عمومی تبدیل شده است و مسئولین به جای پاسخ قانع کننده به رسانه‌ها آن را به گردن یکدیگر می‌اندازند و راه و چاره‌ای هم پیشنهاد نمی دهند.

نحوه دفن غیر اصولی زباله و رهاسازی آن در منطقه ماران ۲۵۰۰ نفر از ساکنین و شهروندان جیرفت در این منطقه را با تهدید سلامت جدی مواجه کرده است.
انتهای پیام/ح

تهدید سلامت مردم ماران جیرفت با زباله ها

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر