کد خبر: ۷۱۳۳۰۰۷
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰
کد خبر : ۷۱۳۳۰۰۷
گروه : گیلان » رشت

استاندار گیلان در همایش علمای اهل تسنن و تشیع گفت: گیلان به معنای واقعی تجلی وحدت بین اقوام است.

گیلان به معنای واقعی تجلی وحدت بین اقوام استبه گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، ارسلان زارع، استاندار گیلان امروز در همایش علما، طلاب، نخبگان علمی و معتمدان اهل سنت و شیعه تالش، رضوانشهر و آستارا با اشاره به اینکه گیلان به معنای واقعی تجلی وحدت بین اقوام است، گفت: دولت با تدوین و ابلاغ منشور حقوق شهروندی، نشان داد که به همه ظرفیت‌ها در کشور به صورت یکسان نگاه می‌کند.

او، در این همایش که با حضور آیت الله فلاحتی نماینده، ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت در دانشگاه پیام نور تالش برگزار شد، افزود: در شرایطی میلاد با سعادت پیامبر اسلام (ص) را جشن می‌گیریم که از هر زمان دیگری به سیره و اخلاق آنکه به تعبیر باری تعالی در قرآن کریم "اسوه حسنه" است، برای زندگی فردی و اجتماعی، وحدت و همچنین توسعه جامعه نیازمندیم.

استاندار گیلان، وحدت و برادری را یکی از زیباترین و ارزشمندترین مفاهیم و واژه‌ها دانست و گفت: برادری و وحدت را پیامبر رحمت در استمرار رسالت دیگر انبیاء برای جوامع بشری در همه دوران به ارمغان آورد.

ارسلان زارع، با بیان اینکه رویکرد دین مبین اسلام از اساس، نگاهی رحمانی و مطابق با موازین اسلامی، تألیف قلوب و پرهیز از هرگونه اختلاف و تفرقه است، افزود: خوشبختانه در بسیاری از موارد از جمله سیره پیامبر اسلام (ص) بین مذاهب اسلامی اتفاق نظر وجود دارد و در کنار تبیین سلوک آن حضرت، باید این اتحاد نیز بیشتر تبلیغ شود تا همه به وحدت بیاندیشیم و برای تقویت آن، همتی مضاعف گماریم و مؤلفه‌های آن، مبنای هویت اسلامی قرار گیرد.

او گفت: دشمنان اسلام با نقاب‌های مختلف، در صدد تضعیف و به حاشیه بردن هویت اسلامی با برجسته کردن هویت‌های جعلی هستند.

استاندار گیلان، با اشاره به اینکه هویت مردم مسلمان در سراسر جهان، مبتنی بر سیره پیامبر گرامی اسلام و همان هویت اسلامی است، گفت: صاحب نظران و اندیشمندان باید با روشنگری، پرده‌ها را از این دسیسه دشمنان کنار زده و چشم‌های امت اسلامی را به توطئه‌های بدخواهان بینا کنند.

ارسلان زارع، وحدت و همدلی را عامل آرامش بخش جامعه دانست و افزود: آنچه موجب ناامیدی دشمنان بوده و توطئه آنان را خنثی می‌کند، تقویت همدلی و انسجام بین آحاد جامعه است.

ارسلان زارع با بیان اینکه وجود مبارک پیامبر عظیم الشأن اسلام، محور وحدت است گفت: وحدت اسلامی قوی‌ترین عامل توانمندی و اقتدار اسلام محسوب می‌شود.

وی افزود: بدون شک عزت، سربلندی و تعالی هر ملت در انسجام و همبستگی آن‌ها است.

استاندار گیلان گفت: امروز در این استان شاهد اخوت و مودت براساس اخلاق و آموزه‌های اسلامی هستیم که می‌تواند به عنوان الگویی موفق در سایر مناطق باشد.

ارسلان زارع خاطرنشان کرد: بازخوانی اندیشه‌های امام راحل و همچنین رهبر معظم انقلاب گویای آن است که همواره منادی وحدت و تقبیح کننده انشقاق در جامعه بوده‌اند و این رفتار عملی، الگوی مسلمانان در همه سطوح است.

وی با اشاره به اینکه دولت با تدوین و ابلاغ منشور حقوق شهروندی، نشان داد که به همه ظرفیت‌ها در کشور به صورت یکسان می‌نگرد، گفت: با تأسی از رویکرد‌های امام راحل (ره)، رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور، در گیلان نیز کوشیده‌ایم، فرصت‌های خدمت را در اختیار شایستگان اهل سنت قرار دهیم و معتقدم این امر به تقویت وحدت در جامعه کمک می‌کند چرا که استفاده از نیرو‌های انسانی با اندیشه‌ها و مذاهب مختلف برای خدمت در نظام اسلامی ایران است که به همگان تعلق دارد.

استاندار گیلان افزود: بهبود سطح معیشت و زندگی مردم و نیز فراهم کردن فرصت‌های شغلی در فضایی توأم با همدلی و آرامش محقق می‌شود؛ از این رو علما، بزرگان و افراد دارای کرسی‌های خطابه به همگان متذکر شوند که بر هم خوردن این وفاق که منجر به مخدوش شدن فرصت‌های سرمایه گذاری و توسعه استان شود، پذیرفتنی نیست.

ارسلان زارع گفت: هفته وحدت فرصت مغتنمی برای تجدید پیمان دوستی و هم پذیری بیشتر مسلمانان و نماد همدلی، اخلاق محوری و برادری شیعه و سنی است.

او، با بیان اینکه بر اساس شاخص‌های محرومیت، علی رغم محدودیت‌های اعتباری برای این مناطق به صورت منصفانه اعتبارات درنظرگرفتیم، گفت: اعتبارات ویژه‌ای به صورت اولویت دار برای جبران خسارات ناشی از بارش‌های ۲۱ و ۲۲ مهرماه قرار دادیم و پیگیری‌های خوبی برای تحقق درخواست مردم مبنی بر بازگشایی مسیر از طریق پل شهر اسالم صورت گرفت.

استاندار گیلان افزود: از روز نخست پیگیر رفع مشکلات ناشی از بارش باران بودیم و امروز مرحله اول سازه فلزی پل اسالم منتقل شده و عملیات نصب آن آغاز می‌شود.

ارسلان زارع افزود: برای احداث پل جایگزین ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که برای این پل و پل‌های دیگری همچون املش امیدواریم با سپری شدن تشریفات قانونی شاهد احداث و بهره برداری از سازه‌ای که متناسب با نیاز مردم باشد، باشیم.

او، با بیان اینکه تلاش ما بر این است تا با اتمام پروژه‌های نیمه تمام براساس اولویت گام موثری در رضایتمندی مردم برداریم، تصریح کرد: با اختصاص ۸۵۲ میلیارد تومان تسهیلات برای خدمات سرمایه گذاری و تولیدی که شهرستان تالش نیز سهم خوبی دارد، شاهد مشارکت بخش خصوصی در اشتغالزایی باشیم.

 

انتهای پیام/م.ع

گیلان نماد وحدت بین اقوام است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر