کد خبر: ۷۱۳۳۴۶۰
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۵
تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۵
کد خبر : ۷۱۳۳۴۶۰

یک روزنامه صهیونیستی دلایل معافیت جوانان صهیونیست از خدمت سربازی را در مقاله خود تشریح کرده است.

علت افزایش چشمگیر معافیت جوانان صهیونیست از خدمت چیست؟به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، آمار‌های رسمی ارتش رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد تعداد جوانانی که در سال ۲۰۱۸ معافیت نظامی دریافت کرده‌اند در مقایسه با سال ۲۰۱۷، افزایش ۳۰ درصدی داشته‌اند.

روزنامه صهیونیستی «معاریو» با اعلام این خبر افزود که طبق این آمار‌ها ۴۵۰۰ جوان در سال ۲۰۱۸ به دلیل مشکلات روانی از خدمت نظامی معاف شده‌اند حال آنکه در سال ۲۰۱۷ تعداد جوانانی که از خدمت معاف شدند ۳۵۰۰ نفر بودند.

به نوشته این روزنامه، ۴۴.۷ درصد کسانی که معافیت نظامی دریافت کرده‌اند از احزاب مذهبی یهودی (حریدی)، ۴۶.۶ درصد از جریان سکولار و ۸.۷ درصد از کسانی بودند که در موسسات آموزش مذهبی رسمی در حال تحصیل بودند.

طبق گزارش وبگاه «عربی ۲۱»، معاریو همچنین نوشت که این آمار‌های رسمی نشان می‌دهد تعداد جوانانی که با داشتن مدارک رسمی درباره ابتلا به اختلالات روانی برای دریافت معافیت نظامی مراجعه کرده‌اند، ۱۰۰ درصد افزایش داشته‌اند.

بر پایه این گزارش، تعداد سکولار‌هایی که به دلیل مشکلات روانی معافیت گرفته‌اند از ۱۶۲۵ نفر به ۲۰۹۷ نفر افزایش یافته است.

معاریو همچنین نوشت که افسران ارشد واحد جذب نیروی ارتش درباره صحت اسناد و مدارک ارائه شده از سوی جوانان برای دریافت معافیت نظامی ابراز تردید کرده‌اند.

ارتش رژیم صهیونیستی از مشکلات کمبود نیرو رنج می‌برد تا حدی که این رژیم زنان را برای ورود به یگان‌های رزمی همانند یگان زرهی و توپخانه‌ای که پیش از این کمتر از زنان استفاده می‌شد، ترغیب می‌کند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر