کد خبر: ۷۱۳۴۳۴۷
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲
کد خبر : ۷۱۳۴۳۴۷
گروه : گیلان » رشت

آیت الله فلاحتی در دیدار مبلغان برتر حوزه‌های علمیه گیلان گفت: بزرگ‌ترین رسالت مبلغان رساندن دین خدا به زندگی مردم است.

جاری کردن اصول دین در زندگی مردم، رسالت اصلی مبلغانبه گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان امروز در دیدار مبلغان برتر حوزه‌های علمیه استان با اشاره به اینکه فعالیت مبلغان برای ترویج دین خدا خاموش است، گفت: مبلغان به طور دائم جهادی عمل می‌کنند.

او نگه داشتن مردم در مسیر انقلاب، حضور در انتخابات و راهپیمایی‌ها را در سایه تلاش جهادی مبلغان عنوان کرد و افزود: مردم به رفتار، گفتار و مشی عالمان دین توجه دارند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه عالمان دین در گذشته سختی‌ها را تحمل کردند تا دین را به مردم امروز انتقال دهند، تصریح کرد: مبلغان راهنمای جامعه در امر دین هستند و پیامبرگونه عمل می‌کنند و این تلاش ستودنی است.

آیت الله فلاحتی، رسالت پیامبر (ص) را رساندن دین به زندگی مردم دانست و بیان کرد: بزرگ‌ترین رسالت مبلغان رساندن دین خدا به زندگی مردم است.

او داشتن اراده برای کار و طرح در ساحت تبلیغ دین خدا را مهم ذکر کرد و گفت: اراده برای کار و داشتن طرح، فتاح میدان هاست، زیرا آنچه که می‌تواند موثر واقع شود، اراده برای کار در عرصه میدانی برای بردن دین خدا به زندگی مردم است.

نماینده، ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه ساماندهی در تمام عرصه‌ها به ویژه تبلیغ دین خدا حائز اهمیت است، افزود: رفتار، پوشش و گفتار مبلغان در ترویج دین خدا اثرگذار است.

آیت الله فلاحتی بر توجه به زیربنا‌های فرهنگی مردم تاکید و تصریح کرد: در مساله تبلیغ دین هر قدر تلاش کنیم، فضا برای فعالیت وجود دارد.

استخراج ۱۵۰ موضوع تبلیغی از پیام گام دوم انقلاب

حجت الاسلام حسین انصاری، مدیر حوزه‌های علمیه گیلان نیز در این دیدار گفت: سال گذشته رتبه دوم آموزش را در حوزه‌های علمیه کشور کسب کردیم.

او به وجود شورای علمی و پژوهشی در حوزه‌های علمیه گیلان اشاره کرد و افزود: راجع به پیام گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری تحقیقی انجام شده و ۱۵۰ موضوع برای تبلیغ بین مردم از آن استخراج شده است.

حجت الاسلام میرهاشمی، معاون تبلیغ حوزه‌های علمیه گیلان نیز با اشاره به اجرای طرح‌های مختلف در جامعه گفت: تاکنون طرح‌های تمسک، حبل المتین، مسجد در تراز انقلاب اسلامی، خیرالبریه، سالمسازی محیط ساحل، جنگل و دریا، حاشیه نشینی شهر، پیوند آسمانی و … توسط مبلغان دین در جامعه اجرایی شده است.

انتهای پیام/ع

دیدار مبلغان برتر حوزه‌های علمیه گیلان با آیت الله فلاحتی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر