کد خبر: ۷۱۳۴۳۷۹
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹
کد خبر : ۷۱۳۴۳۷۹
گروه : یزد » یزد

رئیس جهاد کشاورزی تفت گفت: اولین زنجیره تولید سایر ماکیان و طرح آبیاری تحت فشار دهشیر با حضور معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، در تفت افتتاح شد.

محمد حسین فلاح نژاد رئیس سازمان جهاد کشاورزی شهرستان تفت در گفت و گو با به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، گفت:اولین زنجیره تولید سایر ماکیان با حضور معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی و معاون تولیدات دامی وزارت و معاون بهبود تولیدات دامی در محدوده علی آباد تفت افتتاح شد.

او با اشاره به اینکه برای افتتاح این مجتمع تاکنون ۲۷ میلیارد تومان هزینه شده است، افزود: سالانه یک میلیون و ۵۰۰ قطعه طیور در این مجموعه پرورش داده و سه میلیون قطعه در سال به صورت صنعتی کشتار می‌شود.

فلاحنژاد ادامه داد: این مجموعه ۳۵ نفر را به صورت مستقیم و ۱۸۰ نفر را غیر مستقیم مشغول به کار کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی شهرستان تفت با بیان اینکه روزانه ۳ تن محصول بسته بندی می‌شود، اضافه کرد: سالانه ۲۵۰ تن سوسیس و کالباس با گوشت طیور و قرمز تولید می‌شود.

اوبا اشاره به تولید روزانه ۷ تن محصول در واحد فراوری ادامه داد: ۱۸۰ دام و طیور و ۲۲۵برگر باگوشت سالانه در واحد فراوری طعم دار می‌شود.

ماکیان یا طیور به دسته‌ای از پرندگان اهلی گفته می‌شود که از سوی انسان‌ها به منظور جمع‌آوری تخم مرغ یا کشتار آن‌ها برای گوشت یا پر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

افتتاح طرح آبیاری تحت فشار در دهشیر

محمد حسین فلاحنژاد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تفت گفت: طرح ۱۵۶ هکتاری آبرسانی دهستان دهشیر برای ۱۵۰ بهره بردار با حضور معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی افتتاح شد.

او مبلغ برآورد طرح را ۲۴ میلیارد و ۶۴۳ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: ۲۰ میلیارد و ۹۶۶ میلیون ریال آن با کمک بلاعوض دولتی و سه میلیارد و ۶۷۷ میلیون تومان با کمک کشاورزان تامین شده است.

فلاحنژاد تصریح کرد: سامانه ۱۵۶ هکتاری آبیاری نوین بیشتر در باغات پسته و انار اجرایی می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تفت با بیان اینکه این سامانه از ۷۴۰ آبریز نشات می‌گیرد ادامه داد: طرح آبیاری تحت فشار دهستان دهشیر با مصرف ۲۴ هزارو ۴۵۶ متر به بهره برداری رسیده است.

انتهای پیان/ی

افتتاح اولین زنجیره تولید ماکیان در تفت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر