کد خبر: ۷۱۳۴۴۳۷
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹
کد خبر : ۷۱۳۴۴۳۷
گروه : فارس » شیراز

طرح شتاب بخشی سواد آموزی در شهرستان های رستم، قیروکارزین، زرین دشت، کوار و فراشبند به زودی اجرا می شود.

اجرای طرح شتاب بخشی سواد آموزی در ۵ شهرستان فارسبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، بهزاد نوروزی چگینی در نشست مشترک با مدیرکل امور اجتماعی استانداری فارس که باهدف بررسی چگونگی اجرای طرح شتاب بخشی سوادآموزی در شهرستان‌های رستم، قیروکارزین، زرین دشت، کوار و فراشبند، گفت: یکی از اهداف مهم اجرای این طرح، ایجاد فرصت‌های یادگیری برای عموم شهروندان در اقصی نقاط استان است.

او افزود: با توجه به اینکه شهرستان‌های یادشده بیشتر آمار بی‌سوادی رادارند، طرح شتاب بخشی در آنجا اجرا خواهد شد.

نوروزی ادامه داد: با توجه به اینکه جامعه هدف در سوادآموزی افراد بین ۴۹- ۱۰ سال هستند، با اجرای این طرح در این شهرستان‌ها، جایگاه سوادآموزی استان ارتقاء و تعداد افراد بی‌سواد در استان و شهرستان‌های یادشده نیز کاهش خواهد یافت.

او، کاهش و رفع نابرابری آموزشی، توجه به سواد به‌عنوان حقوق اولیه و قطعی مردم، تسریع در دستیابی به شاخص توسعه فرهنگی، آموزشی و اجتماعی در راستای توسعه پایدار را از دیگر اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری فارس نیز با اشاره به اهمیت و جایگاه سواد به‌عنوان یکی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی هر کشور گفت:در اجرای این طرح در ۵ شهرستان مذکور، فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها، رؤسای آموزش‌وپرورش و سایر نهاد‌ها نیز دخیل هستند.

نیازی افزود: لازم است با تشکیل شورای پشتیبانی در این شهرستان‌ها با حضور همه اعضا، وظیفه هر اداره مشخص و به آن‌ها ابلاغ شود که قطعاً این کار در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها صورت خواهد گرفت.

او گفت: همکاری شورا‌های شهر و روستا، دهداری‌ها و دهیاری‌ها نیز در این زمینه بسیار مهم است و باید شهرستان‌ها و ادارات برتر در امر سوادآموزی نیز تشویق شوند.
انتهای پیام/م

طرح شتاب بخشی سواد آموزی در استان فارس

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر