کد خبر: ۷۱۳۴۵۸۱
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱
کد خبر : ۷۱۳۴۵۸۱

رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۲ کلاهبردار حرفه‌ای خبر داد که با ایجاد ۳۰ تصادف ساختگی از شهروندان کلاهبرداری می‌کردند.

*کلاهبرداری از شهروندان با ایجاد تصادف ساختگی در محله حسن آباد + عکسبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند گفت: در پی وقوع چند فقره تصادف ساختگی مشابه در حوزه پلیس راه منطقه حسن آباد که منجر به پرداخت خسارت از سوی شهروندان (مقصران حادثه) شده بود، موضوع توسط پلیس راهور منطقه مورد بررسی قرارگرفت.

وی با بیان اینکه تحقیقات اولیه پلیس راهور حکایت از ساختگی بودن این تصادف‌ها داشت، بیان کرد: پرونده از سوی دادگاه حسن آباد برای شناسایی عامل یا عاملان تصادف‌های ساختگی به پایگاه نهم ارجاع شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با دریافت شکایت، تیمی از ماموران پایگاه نهم به محل‌های تصادف مراجعه و به دست آوردند که راننده یک دستگاه پژو پارس تصادفی در میادین و تقاطع‌ها به نحوی می‌ایستد و یا حرکت می‌کند که در نهایت منجر به وقوع تصادف با خودروی شهروندان می‌شود.

یوسف وند عنوان کرد: در تحقیقات پلیسی به دست آمد که متهم به تنهایی یا با همراهی فرد دیگری با خودرو تصادفی بر سر راه سایر شهروندان قرار گرفته و با ضربه زدن به سایر خودرو‌های شهروندان، مدعی می‌شود که مقصر حادثه شما بوده اید و وی از شهرستان به تهران آمده و فرصت تعمیر خودرو را ندارد. به دنبال آن با دریافت مبلغ ۵۰۰ هزار الی یک میلیون تومان محل را ترک و در محل دیگری نیز این کار را تکرار می‌کرده است.


بیشتر بخوانید: سارق طلافروشی‌های بازار تهران دستگیر شد/ اعتراف متهم به ۵ فقره سرقت از طلافروشی‌ها


وی با بیان اینکه در تحقیقات میدانی، تصویر واضحی از راننده خودرو به دست آمد و به دنبال آن مخفیگاه وی در محله حسن آباد مورد شناسایی قرار گرفت، گفت: با هماهنگی‌های قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پایگاه نهم پلیس آگاهی منتقل شد.

رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت ابراز داشت: متهم در بازحویی‌های اولیه اظهار داشت متهم اصلی پرونده که مالک خودرو است فردی دیگری است که وجوه دریافتی از تصادف ساختگی را به حساب وی واریز می‌کرد.

*کلاهبرداری از شهروندان با ایجاد تصادف ساختگی در محله حسن آباد + عکس

یوسف وند تصریح کرد: با شناسایی مالک خودرو، مخفیگاه متهم اصلی پرونده در حسین آباد شهر ری شناسایی و ماموران موفق شدند وی را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهمان به ۳۰ فقره تصادف ساختگی با همکاری یکدیگر اعتراف کرده اند و تا کنون ۲۵ تن از مال باختگان نیز شناسایی شده اند، افزود: مال باختگان در اظهارات مشابهی عنوان کردند که مورد اخاذی متهم اصلی پرونده قرار گرفته و وی با نشان دادن خالکوبی روی بدنش که نوشته بود من از مرگ نمی‌ترسم از مال باختگان مبالغی را اخاذی کرده است.

رئیس پایگاه نهم آگاهی تصریح کرد: با دستور قضائی انتشار تصویر بدون پوشش متهم اصلی پرونده برای شناسایی سایر جرایم مشابه در دستور کار قرار دارد. شهروندان می‌توانند برای تشکیل پرونده و یا ادامه شکایتشان به پایگاه نهم پلیس آگاهی واقع در شهرری، میدان هادی ساعی، خیابان آستانه، پایگاه نهم پلیس آگاهی مراجعه کنند.

انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر