کد خبر: ۷۱۳۴۷۲۵
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲
کد خبر : ۷۱۳۴۷۲۵

نتایج یک تحقیق، مشارکت شرکت آمریکایی مایکروسافت در طرح جاسوسی از شهروندان فلسطینی به نفع رژیم صهیونیستی را فاش کرد.

افشای نقش مایکروسافت در جاسوسی از فلسطینیانبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روزنامه اینترنتی رأی الیوم، نتایج یک تحقیق در آمریکا حکایت از مشارکت شرکت مایکروسافت در طرح استفاده از فن‌آوری‌های تشخیص چهره در کرانه باختری و جاسوسی از تحرکات شهروندان فلسطینی به نفع رژیم صهیونیستی دارد.

گزارش حقیقت‌یابی شرکت آمریکایی مایکروسافت یکی از بزرگترین طرح‌های رژیم اشغالگر را برای نظارت بر فلسطینی‌ها در کرانه باختری فاش ساخت که شامل نصب یک هزار دوربین تشخیص چهره خودکار در کرانه باختری و زیر نظر گرفتن تحرکات آن‌ها می‌شود. این طرح همچنین شامل نحوه فعّالیت مردم در شبکه‌های اجتماعی اینترنتی و تلفن‌های همراه آنهاست و می‌توان از آن برای پیش‌بینی احتمال اقدام افراد علیه اشغالگران استفاده کرد.

این گزارش که از سوی ان‌بی‌سی نیوز منتشر شده است نشان می‌دهد اسرائیل تا چه اندازه عمق جامعه فلسطینی را زیر نظر دارد.

شرکت مایکروسافت در یک شرکت استارت‌آپ سرمایه‌گذاری کرده است که از فن آوری تشخیص چهره فلسطینی‌ها در کرانه باختری استفاده می‌کند. این در حالی است که مایکروسافت تعهد داده است از فن‌آوری‌های ناقض آزادی‌های دمکراتیک بهره‌برداری نکند. 

مرکز این شرکت که انی ویژن (AnyVision) نام دارد در فلسطین اشغالی است و دفاتری در آمریکا و انگلیس و سنگاپور دارد و نرم افزار‌های پیشرفته مراقبتی تحت عنوان بتر تومارو (Better Tomorrow) می‌فروشد. این شرکت اعتراف کرده است که یکی از طرح‌هایش در کرانه باختری اجرا شده است. از این فن‌آوری در ۲۷ ایست بازرسی که فلسطینی‌ها برای ورود به مناطق اسرائیلی ناچار به عبور از آن هستند، استفاده می‌شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر