کد خبر: ۷۱۳۵۵۱۳
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
کد خبر : ۷۱۳۵۵۱۳
گروه : قم » قم
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم عنوان کرد؛

مالکی نژاد گفت: برگزاری جشنواره پرچم، به صدا درآمدن زنگ مدارس و اجرای تور‌های قم گردی و تئاتر‌های خیابانی و همچنین نصب المان‌هایی در سطح شهر ازجمله برنامه‌هایی است که در این روز اجرا می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،حسن مالکی‌نژاد رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم  به ارائه گزارشی از عملکرد کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم پرداخت و گفت: بزرگ‌ترین رسالت کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر زمینه‌سازی برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی در جامعه است.

مالکی نژاد با تأکید بر ایجاد زیرساخت‌های مناسب در حوزه فرهنگ افزود: سازمان فرهنگی، هنر و ورزشی شهرداری قم به‌عنوان بازوی اجرایی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا در اجرای برنامه‌های فرهنگی در مساجد، کانون‌های فرهنگی و برگزاری برنامه‌های ورزشی همگانی در حال فعالیت است.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم یکی از برنامه‌های مورد توجه شورا را تصویب و نام‌گذاری روزی به نام قم اعلام کرد و گفت: در این روز که مصادف با ورود حضرت معصومه (س) به قم است با معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل قم می‌توانیم گام مؤثر در جذب سرمایه‌گذاری در استان برداریم.

مالکی نژاد پرداختن به استان قم از ابعاد سیاسی، تاریخی، اجتماعی و فرهنگی را در یک روز مشخص لازم دانست و ادامه داد: شورای اسلامی شهر قم بعد از پیگیری‌های انجام داده امسال این برنامه را به‌صورت استانی برگزار کرده و در سال آینده این روز را به‌صورت ملی برگزار می‌کنیم.

او در ادامه به اهمیت و جایگاه مساجد در ارتقاء فرهنگ جامعه اشاره کرد و گفت: مساجد به‌عنوان کانون‌های فرهنگی باید به تجهیزات ورزشی و فرهنگی مجهز شده و تا امسال ۲۵ مسجد دیگر نیز تجهیز می‌شود.

مالکی نژاد برنامه‌های روز قم را اعلام و یادآورشد: برگزاری جشنواره پرچم، به صدا درآمدن زنگ مدارس و اجرای تور‌های قم گردی و تئاتر‌های خیابانی و همچنین نصب المان‌هایی در سطح شهر ازجمله برنامه‌هایی است که در این روز اجرا می‌شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم تصریح کرد: مناطقی از شهر که فاقد مسجد بوده نیز شناسایی‌شده و در صورت امکان شهرداری زمین به هیئت‌امنا تحویل محله داده می‌شود.

او ساماندهی ورودی‌های قم را نیز یکی از دغدغه‌های کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا دانست و تأکید کرد: با پیگیری‌های انجام‌شده فعلاً ورودی عوارضی قم برای ساماندهی به شهرداری تحویل داده‌شده و امیدواریم ورودی جمکران نیز به نتیجه برسد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم همچنین از تسهیل ارائه پروانه به خیرین مدرسه‌ساز خبر داد و بیان کرد: یکی از موضوعات مورد پیگیری شهرداری و شورای شهر تأسیس رصدخانه در شهر قم است که با توجه به نظر کارشناسان این رصدخانه در کنار موزه دفاع مقدس بنا خواهد شد.

انتهای پیام/ح

لزوم ساماندهی ورودی‌های قم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر